Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #polska #takaprawda #niepopularnaopinia #przemyslenia
Największą patologią jest to, że etatowiec, czyli zazwyczaj szary Kowalski płaci większy podatek od pracy czyli od swojego wypracowanego zysku, a taki Midel lub inny człowiek mający naście kawalerek płaci znacznie mniej.

Przypomnę stawki PIT: 12% od dochodu do kwoty 120 tys. zł oraz 32% od nadwyżki dochodu powyżej tej kwoty
Stawki podatku za najem 8,5% do 100 tys, 12,5% powyżej 100 tys
Jak można było stworzyć tak #!$%@? system gdzie pracownik żabki, kurier, listonosz itd oddaje więcej niż multimilioner?

Dziwię się, że społeczeństwo jeszcze nie zrobiło rewolucji w tym kraju z dykty. I piszę to jako osoba posiadająca własne mieszkanie.
niewiemjakiwybrac - #nieruchomosci #polska #takaprawda #niepopularnaopinia #przemysle...

źródło: kredyt-mieszkaniowy

Pobierz
  • 144
Czy występowanie zjawiska inflacji uprawnia cię do nie płacenia pitu na etacie? No przecież jest inflacja? A może akcyzy nie płacisz bo jest inflacja?


@del855: ale ogarniasz że pisałeś o podatku od "zysków" kapitałowych, dlaczego ma się więc płacić podatek od pieniędzy które tracą na wartości przez działania rządu?

Podatek inflacyjny dotyczy wszystkich - tych z kapitelem też.


@del855: podatek inflacyjny dotyczy przedewszystkim ludzi z kapitałem.
plebs na minimalnej ma
ja uważam że nie dotrze bo nie wyobrazają sobie wielu sytuacji o których mówią


@lets_gou_tnijmy_wuosy: no wiesz co 20 lat temu też myślałem, że przedsiębiorcy to biorą auta za darmo w leasingu "bo w koszty wrzucane", albo że wrzuca się "Wszystko" jak większość januszów twierdzi, ale internet mi oczy otworzył na długo zanim pierwszą firmę założyłem.

prawdziwy płacz się zacznie jak rzeczywiście dostaną mieszkanie po babci albo bedą się z bratem
@geronimo80

Rozmowa z tobą nie ma żadnego sensu bo całe twoje rozumowanie jest oparte o to, że pieniądze nie pracują. Pracując to robole na etacie, w kapitał to się "chroni przed inflacja". Majetni ludzie z państwa nie korzystają, no chyba że pracują na etacie - to wtedy to już korzystają i słuszne że podatki płacą. Ale jakby ten sam bogacz korzystał z pracy kapitału - to on tylko chroni to co wypracował.
Jak to się mówi "boże broń od takich wolnościowców".
rozmowa z tobą jest całkowicie bez sensu bo jesteś nieobiektywnym razemkiem któremu marzy się dojeżdżanie bogatych.
Typowa perspektywa roszczeniowego biedaka, która nie ma z wolnością nic wspólnego. HURR DURRR KAPITAŁ HURR DURR ZARABIAJOM.

" Majetni ludzie z państwa nie korzystają, no chyba że pracują na etacie - to wtedy to już korzystają i słuszne że podatki płacą."
Majetni korzystaja znacznie mniej ale ból