Wpis z mikrobloga

@mustafas00: to samo to to nie będzie ale manualny rosyjski Helios-44M-7 dawał u mnie podobne rezultaty. Bokeh inny ale całkiem podobny imo, a jak chcesz taki mocny bokeh to musisz poszukać jakiegoś starego manualna z dobrym światłem np 1.2
  • Odpowiedz
@mustafas00: tu był obiektyw projekcyjny 116mm f/1.6 bodajże. Najtaniej, jeśli nie chcesz się grzebać w takich tematach będzie chyba Cyclop vel Helios 85/1,5
  • Odpowiedz
@mustafas00: Czy ten bokeh jest aż taki ładny? Nie mówię, że jest brzydki, ale dla mnie taki trochę zero-jedynkowy, chociaż być może to wynika z kompozycji zdjęcia. Jest obiekt na pierwszym planie i tło. Tak troszkę dziwnie w rogach, zwłaszcza w prawym dolnym, taki trochę efekt poruszenia. Chętnie zobaczyłbym inne zdjęcia z tego szkiełka.
  • Odpowiedz
  • 0
IMHO to jakiś średni format, ale poczytaj o Metodzie Brenizera


@mozetenjestwolny:

Zaskoczyłeś mnie. Nic o tym nie wiedziałem. Wielkie dzięki. Ale tak po krótce czym to się różni od zdjęcia na szerszym obiektywie?
  • Odpowiedz
  • 0
@clown_world_order:

to samo to to nie będzie ale manualny rosyjski Helios-44M-7 dawał u mnie podobne rezultaty. Bokeh inny ale całkiem podobny imo, a jak chcesz taki mocny bokeh to musisz poszukać jakiegoś starego manualna z dobrym światłem np 1.2


Jakie obiektyw proponujesz? Kupiłem Carenar 1.4, ale jeszcze do mnie jedzie, więc nie mogę nic o nim powiedzieć.
  • Odpowiedz
  • 0
@suluf:

petzval powinien dać podobny obrazek.


Posiadam Petzvala od lomography 55 f 1.7, ma nieziemski bokeh, rewelacja, ale człowiek ciągle szuka czegoś nowego ;)
Jednak ten że zdjęcia daje inny bokeh
  • Odpowiedz
  • 0
@kuraku:

tu był obiektyw projekcyjny 116mm f/1.6 bodajże. Najtaniej, jeśli nie chcesz się grzebać w takich tematach będzie chyba Cyclop vel Helios 85/1,5


Zgadza się, obiektyw projekcyjny. Neokino 125 1.6. Facet na eBay wystawił go za 1300 dolarów.

Ten Helios bardzo zdrożał. Pamiętam że można go było spokojnie kupić za 1800zł
  • Odpowiedz
  • 1
@kecajek:

Czy ten bokeh jest aż taki ładny? Nie mówię, że jest brzydki, ale dla mnie taki trochę zero-jedynkowy, chociaż być może to wynika z kompozycji zdjęcia. Jest obiekt na pierwszym planie i tło. Tak troszkę dziwnie w rogach, zwłaszcza w prawym dolnym, taki trochę efekt poruszenia. Chętnie zobaczyłbym inne zdjęcia z tego szkiełka.


Wpisz: Neokino 125 1.6 jest sporo zdjec
  • Odpowiedz