Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że ludzie bogaci są tak odklejeni, bo nie mają pojęcia jak wygląda życie przeciętnego człowieka. Mentzen mówi dużo fajnych rzeczy, ale zapytacie go o cokolwiek to powie wam, że trzeba ciężko pracować.

Jest to oczywiście bzdura, bo dobrobyt nie wynika wyłącznie z ciężkiej pracy. Możesz sobie tyrać i gówno z tego będziesz mieć. A mieszkania i tak nie kupisz xD Możesz sobie robić studia, kursy, by sie przebranzowic, a pracodawca zapyta o 5 lat doświadczenia w profesji xD przy czym ofert dla ciebie będzie 5 na pół roku i odezwie się max 1 firma, która ci podziękuje

#kanalzero #polityka
  • 16
  • Odpowiedz
@Kopyto96:

Możesz sobie robić studia, kursy, by sie przebranzowic, a pracodawca zapyta o 5 lat doświadczenia w profesji xD

No a jaki problem jednocześnie studiować i łapać doświadczenie w pracy?
  • Odpowiedz
  • 41
@timek1119: napisałem o przebranzowieniu. No poza tym taki, że to co piszesz brzmi fajnie w teorii, a w praktyce możesz nienfostac żadnego stażu ani ukierunkowanej roboty i będziesz klepać dane do Excela lub pojedziesz na monitoring na ciecia, bo akademik trzeba opłacić, a na UZ bez pitu wyjdzie fajna kasa dla studenta
  • Odpowiedz
@gordoniss: Kończę w tym roku magisterkę stacjonarnie. Zaczynam właśnie 4 rok pracy w zawodzie związanym ze studiami. A przecież można jeszcze studiować zaocznie co daje jeszcze więcej elastyczności.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kopyto96 proponuje na dzien dobry pojezdzic nawet na Glovo i zobaczyc ile sie zarobi

poza tym, jak Ty nie zarobisz to liczysz ze ktos inny na Twoje zarobi?
  • Odpowiedz
  • 194
@Kopyto96: słuchanie Mentzena w tej debacie to czysta beka. Nigdy nie błyszczał inteligencją w debatach, ale chyba mu się pogarsza. Chłopak po prostu wyszedł z założenia że rynek mieszkaniowy obecnie ma się świetnie, i każdy argument desperacko z tej perspektywy formułował, ślepy na wszystko inne.

Jak na razie mój faworyt to fragment który szedł mniej więcej tak:
- Panie Mentzen, jak ma para nauczycieli zarobić na mieszkanie?
- otóż ja
  • Odpowiedz
@Kopyto96: czytywałem trochę nt badań nad sukcesem, literatury napisanej przez psychologów pracującymi ze sportowcami, milionerami etc. i jeden z ciekawszych wniosków, po za tym że dość mocno jak na nauki humanistyczne udowodniono że sukces wynika w dużej mierze ze szczęścia oraz sprzyjających okoliczności, to taki że każdy z milionerów zapytany "jak to się stało że się udało" nie będzie wiedział, ale skoro się udało trzeba dorobić do tego filozofię i
  • Odpowiedz
Jest to oczywiście bzdura, bo dobrobyt nie wynika wyłącznie z ciężkiej pracy.


@Kopyto96: wyłącznie nie, ale nie ma innej drogi. Ktoś tam wygra na loterii, ale ustawienie swojego życia kiedy się nic nie ma na to żę akurat się wygra w lotto jest słabym pomysłem. Dużo lepszym będzie właśnie ciężko pracować.
  • Odpowiedz
@timek1119: ale na pierwszym roku ? Nie odpowiadziales na pytanie bo pewnie odpowiedź brzmi że po 3cim. Znam wiele osób po SGH, sam kończyłem polibude i po 3 roku studiów o staż było ciężko, pierwsze poważniejsze prace wiekszosc łapała po studiach
  • Odpowiedz