Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o używanych telefonach? Muszę znaleźć telefon do 1000 zł i w tej cenie można kupić, jeśli chodzi o używane, przykładowo, Samsunga S21 FE. Czy 2-3 letni używany flagowiec jest sensowną opcją w porównaniu do nowego, budżetowego telefonu?
#telefony #android
  • 13
  • Odpowiedz
@dulux23: s21FE to nie był nigdy flagowiec, ale ogólnie bardzo dobry telefon. Wszystko rozchodzi się o baterię, która po 2/3 latach zaczyna niedomagać. Dołożyłbym 200-500zł i kupił jakiegoś średniaka nowego.
  • Odpowiedz
@dulux23: nie wiem, ja bym nie kupił nigdy używanego telefonu. Ludzie nie dbają o nie, a to nie są jakieś bardzo wytrzymałe urządzenia i często się z nimi zdarza tak, że same z siebie się po tych 2-3 latach zaczynają psuć. Poza tym mam wrażenie, że aktualnie 3 lata w branży telefonów to jest bardzo dużo czasu i sprzęt się szybko starzeje, bo cały czas jakieś nowe rzeczy wchodzą, albo coś
  • Odpowiedz
  • 5
aktualnie 3 lata w branży telefonów to jest bardzo dużo czasu i sprzęt się szybko starzeje


@eaxata: Ja mam wrażenie, że już nie. Teraz co roku każdy nowy model to prawie samo co poprzedni, ale z odrobinę lepszym procesorem i nieznacznie lepszymi aparatami, a poza tym dużo się już nie zmienia.
  • Odpowiedz
@eaxata: ja mam mi note 10 lite, kupiłem go 3 lata temu za 1200zł, bateria trzyma bez tragedii, ale czuć już lekkie zużycie + kilka nieszczęśliwych upadków za sobą (na szczęście wyświetlacz cały) i powoli zaczynam się rozglądać za czymś nowszym, ale to bardziej fanaberia niż potrzeba zmiany.
  • Odpowiedz
@dulux23: no to też jest prawda, bo przecież mój 4-letni budżetowy złom dźwiga dalej wszystkie apki, więc jakiegoś wielkiego postępu przez te 4 lata nie mogło być. Ale dla samego aparatu bym nie kupił starego telefonu. W pracy mam służbowy trochę nowszy telefon z rzekomo gorszym aparatem niż w tym realme, a zdjęcia robi nieporównywalnie lepsze.
@taxi_driver92 dla fanaberii to bym kupił tegoroczne realme 11 za 1200 zł właśnie. Ale nie
  • Odpowiedz
@dulux23: używki tak jeśli są dokumenty a telefon jest zadbany i w dobrej cenie. Baterie można wymienić w oficjalnym serwisie marki.
  • Odpowiedz
@dulux23 s21fe to fajny zgrabny tel z dobrym aparatami i nagrywaniem 4k/60, oprócz baterii i trochę lepszego zasięgu to nowy tel z niskiej półki może mieć wyższą jasność ekranu od tego samsunga. Motorola edge30neo/g84/edge 40/neo redmi note13 mają ekrany gdzie jasność w automacie osiąga lub przekracza 1000nit więc czytelność w słońcu jest zapewniona, s21fe to jasność na poziomie 800nit i trochę to mało.
  • Odpowiedz