Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Reakcja Adama Czerniaka na skład osobowy debaty o nieruchomościach u Stanowskiego. Aż mi go szkoda, przez lata zajmuje sie profesjonalnie rzeczywistymi badaniami rynku nieruchomości w Polsce, w tym tematyką powstawania baniek, a jak przychodzi do debaty to zapraszają wątpliwej reputacji pseudocelebrytów(nie chcę tutaj obrażać Jana Śpiewaka, on po prostu raczej nie ma wystarczającej wiedzy i nie jest odpowiednią osobą do tej debaty). Idiokracja...

https://twitter.com/AdamCzerniak/status/1764565383573324020
kdgc - #nieruchomosci

Reakcja Adama Czerniaka na skład osobowy debaty o nieruchomośc...

źródło: x

Pobierz
  • 39
Reakcja Adama Czerniaka na skład osobowy debaty o nieruchomościach u Stanowskiego. Aż mi go szkoda, przez lata zajmuje sie profesjonalnie rzeczywistymi badaniami rynku nieruchomości w Polsce, w tym tematyką powstawania baniek, a jak przychodzi do debaty to zapraszają wątpliwej reputacji pseudocelebrytów(nie chcę tutaj obrażać Jana Śpiewaka, on po prostu raczej nie ma wystarczającej wiedzy i nie jest odpowiednią osobą do tej debaty). Idiokracja...


@kdgc: Tutaj nie chodzi o rzetelną debatę, tylko
przez lata zajmuje sie profesjonalnie rzeczywistymi badaniami rynku nieruchomości w Polsce,


@kdgc: to niech sam zorganizuje taką debatę z kimś kogo uważa za godnego. jak gdzieś innym zrobią taki event to nie znaczy że zaden inny kanał yt nie może tego zrobić lepiej
via Wykop
  • 0
@Pandillero: Źle mnie zrozumiałeś. Jan Śpiewak jest akurat chyba najbardziej odpowiednią osobą z pośród tych 4. Zaorski to już w ogóle skandal. Ale ciągle jakbyśmy chcieli naprawdę poważną debatę to Jan Śpiewak raczej nie powinien się do niej załapać, bo jest masa ludzi którzy mają większe pojęcie.
@kdgc: ale o co mu chodzi? Debata jak debata. W odróżnieniu od pseudodebat w TV tutaj mamy jasny podział 2vs2 (+ moderator).

Jest dwóch panów od ograniczania funkcji państwa i uwolnienia rynku mieszkaniowego od wszelkich regulacji (Mentzen, Zaorski) oraz dwóch polityków lewicowych, prosocjalnych, zwolenników zwiększenia regulacyjnej funkcji państwa w rynku mieszkaniowym (Konieczny, Śpiewak).

Lepsza taka debata niż 90% tego co jest w telewizji, gdzie stawiasz 4 zwolenników jednej opcji oraz 1
Śpiewak i Konieczny pewnie narracja: uwalić dewelopkę i pasożytów rentierów, mieszkanie prawem należy budować państwowo i umożliwiać ludziom korzystny zakup

Memcen i Zaorski - kapitalizm jest super bo każdy moze konkurować ze sobą, kupowanie tanio sprzedawanie drogo mieszkań jest ok, taki jest wolny rynek


I tyle z debaty
via Wykop
  • 3
@imateapot: Lepsza, ale nie żadna "nowa jakość" tylko bardziej clickbait, a temat jest ważny. Zaorskiego to nie poruszam bo XD ale Metzen to tu jest ładnie w kropce. Bo akurat rynek nieruchomości to jest klasyczny przykład, który powinien być pokazywany kucom w gimnazjum, żeby przyspieszyć proces wyrastania z parówkoweczkowego krowinizmu. Już była chyba ostatnio minuta gdzie coś tam Mazurek napąknął do Wiplera o tym temacie, to się gość zaczał wić jak
SKANDAL CHŁOP CO FLIPY robi i obraca nieruchomościami będzie brał udział w programie o filipach i nieruchomościach może jeszcze będzie miał czelność mówić o swojej perspektywie.
No w głowie mi się to nie mieści przecież w całej Polsce mamy tych 2 ekspertów których uznają panowie @kdgc oraz @bieda_kredyciarz_2proc a nikt inny nie ma o niczym pojęcia!

Najgorsze że takie zaproszenie tych 4 amatorów to z automatu wyrok śmierci dla "eskpertów" wspomnianych przez
via Wykop
  • 1
@JackobC: XD Zaorski to akurat robi wszystko, każdy biznes na którym może #!$%@?ć swoich bagholderów i zostawić ich z torbami(chociaż bardziej to przypomina sekte). Poszukaj sobie konfliktu Zaorski vs Tomasz Andel, to zobaczysz prawdziwą twarz Rafałka. I jaki jest mądry w starciu z kimś kto ma trochę wyższe IQ niż on. (Spoiler alert: spłakał się i schował za sukienką swojej prawniczki) Jak chcą kogoś od obracania nieruchomościami to mają w najgorszym
@kdgc: Jakby OP zatrzymal sie na 5 minut i przeczytal te info-grafike zamiast biec na zlamanie karku na wykop bo "olaboga patrzecie ludziska ktos zaprosil debili majacych inne poglady niz my; dawajcie plusy", to moze by zauwazyl ze beda debatowac o tym czy "mieszkanie jest prawem czy towarem", co jest debata ideologiczna i w tym przypadku ma sens zapraszac politykow/persony z roznych srodowisk/ o przeciwnym zdaniu a doswiadczenie na rynku nieruchmosci