Wpis z mikrobloga

B2B i praca na kontrakcie dla firmy zza ocenu Pytanie

Siemka,
zawsze pracowałem na UOP ostatnio dostałem ofertę pracy, która wymagałby ode mnie założenia JDG kontraktu z zagraniczną firmą i wystawiania faktur za ilość przepracowanych godzin.

Ciężko mi filtrować informacje w internecie jak mniej więcej takie coś powinno wyglądać a domyślam się, że tutaj na pewno ktoś pracował w takiej formie.
- W jaki sposób wygląda rozliczenie czegoś takiego? Wystawiam fakturę a potem normalnie się rozliczam z jakąś tam dogadaną księgowością?
- Czy jeśli dobrze rozumiem nawet umawiając się na pracę przez 8h tak naprawdę na kontrakcie nie istnieje coś takiego jak etat i powinienem mieć większą dowolność?
- Czy takie kontrakty można w razie co rozwiązywać w podobny sposób jak UOP / UZ?

Gdzie najlepiej byłoby zadzwonić / dowiedzieć się o takiej formie zatrudnienia? Większość rzeczy, które znalazłem odnosi się do pracy B2B między polskimi firmami etc.

Byłbym mega wdzięczny za jakiekolwiek porady / kierunki w których powinienem szukać

#pracait
  • 5
@demzisek: Zakładasz B2B najlepiej ryczałt ewidencjonowany ale tutaj musisz uzgodnić z księgowością. Podpisujesz kontrakt z firmą zagraniczną na dogodnych dla Ciebie warunkach - stawka godzinowa/dzienna/miesięczna. Pod koniec miesiąca wystawiasz fakture reverse VAT - odwrotny VAT dla transakcji zagranicznych.

Rozwiązanie umowy zależy od podpisanego kontraktu z kontrahentem.
@demzisek: wystawiasz fakturę albo piszesz do księgowej aby Ci wygenerowała. Jeśli ty ją generujesz to wysyłasz księgowej. Ona Ci odsyła info ile podatku musisz zapłacić, generalnie przez konto w banku powinieneś móc to zrobić.

Wszystko zależy od umowy, ale tak powinieneś mieć większą dowolność.

Rozwiązanie kontraktu zależy od umowy ale przeważnie masz krótszy okres wypowiedzenia niż na UoP.

Pilnuj się tylko aby umowa była symetryczna bo ty nie jesteś pracownikiem tylko