Wpis z mikrobloga

Jedną z gorszych i cynicznych rad dawanych nieatrakcyjnym mężczyznaom w kategorii #zwiazki jest to, żeby „ObNiżYLi WyMaGanIA!".

Typowy przykład wymiany zdań, gdy taka porada się pojawia:

— Jestem brzydki. Żadna ładna dziewczyna mnie nie chce.
— To sobie znajdź brzydką!!

Kiedyś sam tak mówiłem. Natomiast doszedłem do wniosku, że ta rada jest zła z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że to w ogóle nie jest rada. Pod tym zaleceniem kryje się bowiem dzika satysfakcja, że określona grupa społeczna nie ma dostępu do wszystkiego. Ludzie, którzy mówią że brzydcy faceci nie powinni podrywać ładnych dziewczyn, są tymi samymi ludźmi, którzy kilka dekad temu mówiliby, że Żydzi nie mogą kupować w sklepach dla Niemców, a czarni nie powinni jeździć z białymi tymi samymi autobusami. Myśl, że brzydki mężczyzna sięga "poza swoją ligę" wywołuje złość, bo on robi coś poza konwenansami, poza tym, gdzie ktoś w swoim umyśle go zaklasyfikował. Mówi się "nie dla psa kiełbasa". W takim przekonaniu biedny człowiek nie może ubierać się jak bogaty, nie ma prawa jeździć na wakacje, musi kupić kiepski samochód, bo inaczej wywołuje to złość i pogardę. Ale jak to tak? Niech zna swoje miejsce w szeregu! Ludzie są stworzeniami hierarchicznymi i takie rozdzielanie ludzi na grupy tkwi w ich instynkcie. Co nie oznacza, że to jest dobre.

Innym powód jest taki, że ludzie lubią utożsamiać się z tymi, którym wiedzie się lepiej (dlatego udają, że są bogatsi niż w rzeczywistości i ładniejsi niż w rzeczywistości). Zatem gdy przeciętna albo brzydki kobieta pomyśli, że brzydki mężczyzna może ją podrywać, w jej głowie pojawia się złość. Ona myśli, że jest ładna i że zasługuje na więcej. Obecność brzydkiego mężczyzny, który ją podrywa, wyprowadza ją z tego stanu iluzji.

I na koniec ta rada sugeruje, że brzydcy ludzie to jakaś kara. Nie możesz mieć AMG, to kup se Fiata! Sugeruje się wówczas, że brzydki mężczyzna ma zakochać się w brzydkiej kobiecie. To jest przedmiotowe traktowanie ludzi. Związki powinny być oparte na pożądaniu, a nie na tym, że ktoś znalazł sobie kogoś tam, bo nie mógł znaleźć nikogo lepszego.

#niebieskiepaski #rozowepaski
  • 5
@AlexBrown: Jak jakaś kobieta pisze, że nie może nikogo znaleźć, to wykopki często piszą, że każda kogoś znajdzie, tylko musi obniżyć wymagania. Też nie rozumiem tej rady, wiadomo, że nie można celować zbyt wysoko, bo nic z tego nie będzie, ale są po prostu upodobania i rzeczy, których nie da się przeskoczyć jak kwestie niektórych cech charakteru, stosunku do posiadania dzieci, stylu życia itp.

Zatem gdy przeciętna albo brzydki kobieta pomyśli,