Wpis z mikrobloga

96 + 1 = 97

Tytuł: Amerykańscy bogowie
Autor: Neil Gaiman
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788374806763
Tłumacz: Paulina Braiter
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 608
Forma książki: książka
Nie idzie mi z tym Gaimanem. Blurb zapowiadał coś ciekawego, już po lekkim zagłębieniu się w lekturę sam zamysł również obiecywał wciągającą historię, no ale nie wyszło.
Bohater zachowuje się jak nieasertywna ciuma (choć to od biedy można uzasadnić), jednakże najbardziej boli niemal ciągła nuda - akcja faktycznie posuwa się do przodu, mamy też kilka bardziej dynamicznych segmentów, ale paradoksalnie było to jakieś miałkie i bez wyrazu, po prostu nie potrafiłem się wciągnąć. Najgorsze było ostatnie 100 stron - senne majaki i niewyjaśnione wizje; przy tym fragmencie książki już tylko wzdychałem.
Na plus - jak to u mnie często bywa - postacie. Interakcje z tymi z miasteczka są po prostu przyjemne i fajnie się je czyta, z kolei bogowie (przynajmniej ci, którym poświęcono więcej niż pół strony) mają swoje unikalne i wyróżniające ich pośród innych cechy i swoje miejsce w fabule. Twisty są raczej mało zaskakujące.
Książki szczerze powiedziawszy nie polecam, choć jeśli ktoś interesuje się szeroko pojętą mitologią, to być może poznawanie postaci, ich tła i miejsca w świecie przedstawionym oraz opowiedzianej historii przysporzy mu pozytywniej zabarwionych doznań niż mi.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazkicerbera #wydawnictwomag #gaiman #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 96 + 1 = 97

Tytuł: Amerykańscy bogowie
Autor: Neil Gaiman
Gatunek: fanta...

źródło: 549689-352x500

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Cerber108: Ja po przeczytaniu 1/3 właściwie doszedłem do wniosku, że nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, zauważyłem to juz na początku kiedy potrafiłem się cofnać o 10 stron żeby spróbować znaleźć sens tej historii :) Dla mnie słabizna, próbowałem ale poległem.
  • Odpowiedz