Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś chciał zagrać w Guilds 1.5 (czy tam 1.6) - najbardziej wyszukana modyfiacja do goticzka jaka istnieje, produkt dla absolutnych koneserów xD to taka recenzja po przejściu tego wiekopomnego dzieła ruskiej myśli modderskiej:

Plusy:
-1 rodział gry
-dużo fajnych questów uzupełniających fabułę
-całkiem dobrze napisani npc
-mechaniki głodu i pragnienia zrobione lepiej niż w NB
-lokacja Hindeval w 1 rozdziale
-limity statystyk postaci na rozdział, przez co warto otwierać następne zamiast kisić się 666h w drugim
-kradzież kieszonkowa na stopnie, tzn okradamy tych samych npctów kilka razy za każdym razem więcej skubiąc wraz ze wzrostem naszego skilla w tym
-ekonomia i crafting

Minusy:
-grindowanie gry w kości
-regeneracja na wysokim poziomie. ja #!$%@?ę kto to wymyślił. Zamiast dać mobowi 5000 hp masz moba 500 hp który się dziesięć razy odlecza na maxa.
-otwieranie skrzynek. Bez hack chesta (union) to nawet nie ma sensu tego moda instalować.
-trolle warczą przez co są nie do zabicia na wczesnych etapach gry. Taki hard stat check, masz dość obrażeń i skilla by trolla ubić ale gra mówi "nie" i każe ci #!$%@?ć na drzewo i wrócić jak będziesz miał co najmniej 1,2 - 1,3k hp. Po prostu MUSISZ wytankować to warczenie, są to obrażenia nie do uniknięcia.
-mechanika zatruwania i detoksykacji, następny choroszczański wynalazek
-mechanika ujemnej wytrzymałości
-klątwy Beliara które nie wiadomo co robią i jakie debuffy nakładają
-2 i każdy następny rozdział w modzie
-oraz pomysł, że od 2 rozdziało chodzenie zabiera ci wytrzymałość - jak w Morrowindzie xD
-lokacje ukradzione 1:1 z innych modów, np. varant z odysei. Tutaj kradzież jest totalna łącznie z questami i NPC, które do tego moda Guilds (bazującego na returningu rebelance) pasują jak pięść do oka. Taka pustynia Adanosa w NB to może i jest lokacja wzięta z innego moda ale przynajmniej questy ma własne. Tak samo z kopalnią w mieście orków.
-grindowanie ogółem
-moda prawdopodobnie nikt nigdy nie testował, bugów więcej niż w kodzie pisanym przez juniora prosto z bootcampu

W 1 rozdziale sie bawiłem 10/10 w drugim w sumie też spoko od 3 była równia pochyła chciałem to jak najszybciej skończyć i mieć za sobą. Poziom trudności łatwy, który i tak mam wrażenie że jest w #!$%@?ę trudny, znacznie trudniejszy niż np. poziom trudny w Returning Rebalance czy nightmare w NB. Stukeley gadał, że na normalnym to się prawie nie da tego przejść a trudny to chyba trzeba się rozpędzić i przyrżnąć w ścianę łbem jak masz takie pomysły. Ten streamer przeszedł NB w trybie no death niejeden raz xD

To w sumie tyle, chcecie to grajcie imo lepsze niż Odyseja gorsze niż Returning Rebalance / NB.

#gothic #mody #returning
  • 4
  • Odpowiedz