Wpis z mikrobloga

@wiktor2703: nie, ale domyślam się że tobie farceloniarzu kuśka musiała po wczorajszym skandalu sama wystrzelić. Bez pomocy sędziów jesteście europejskim średniakiem i tylko dzięki takiemu złodziejstwu liczycie sie jeszcze w walce o cokolwiek.
@roman_erotoman jeżeli coś co napisałem jest niezgodne z prawdą, to chętnie wysłucham co. Nie twierdzę, że znam regulamin na pamięć, więc chętnie nauczę się czegoś nowego. Bazuję na tym co pamiętam z regulaminu PZPN i z rozmów z osobą która sędziuje mecze. Jeśli mnie pamięć nie myli to sędzia nie powinien przerywać akcji jeśli jedna z drużyn prowadzi obiecującą akcję ofensywną, co tutaj miało miejsce.
Jeśli mnie pamięć nie myli to sędzia nie powinien przerywać akcji jeśli jedna z drużyn prowadzi obiecującą akcję ofensywną, co tutaj miało miejsce.


@gucias: powodzenia w szukaniu kolejnej niepisanej zasady. Zgodnie z przepisami sędzia może zakończyć mecz w dowolnym momencie akcji (co może być niesportowe, ale jak najbardziej dozwolone).
@roman_erotoman: to podaj te zasady.
W przepisach uefy mi się nie chce dokładnie szukać. Znalazłem jedynie zasady doliczania czasu doliczonego oraz informacje w jakich sytuacjach sędzię nie może zakończyć spotkania.
Na stronie PZPN jest, że sędzia kończy z chwilą zakończenia czasu doliczonego, o ile nie nastąpiły dodatkowe przerwy w grze, nie są wyszczególnione jakie więc pewnie chodzi o takie same jak w regulaminowym czasie gry.
Więc jakbyś oglądał mecz to byś
@roman_erotoman:
https://www.thefa.com/football-rules-governance/lawsandrules/laws/football-11-11/law-7---the-duration-of-the-match

Masz punkt za co należy doliczać czas. Jak się przyjrzysz to jest tam sprawdzanie VAR.

A tu z dokumentów PZPN, zasady pewnie muszą być zgodne z wymogami UEFA.
"Zakończenie części meczu nastąpi z upływem doliczonego czasu gry pod warunkiem, że w tym czasie nie nastąpiły dodatkowe przerwy w grze wymagające kolejnego doliczenia. "
"Czas doliczony, pokazany przez sędziego technicznego powinien być przedłużony o czas stracony na zakończenie trwającej w
@Nie4tzsche4 brawo dotarłeś do źródła. otóż jest wyszczególnione, za jakie sytuacja, które miały miejsce w REGULAMINOWYM CZASIE GRY należy doliczyć czas. co masz napisane nt przedłużania "additional time"? zacytuj proszę :)

przepisy PZPN celowo ignoruję bo to #!$%@? nie ekstraklasa xD
@Nie4tzsche4 równie dobrze możemy dyskutować o przepisać japońskiej ligi, czy są spójne z holenderską :)

przepis brzmi "The fourth official indicates the minimum additional time decided by the referee at the end of the final minute of each half. The additional time may be increased by the referee but not reduced."

tylko tyle, że może być wydłużony, a nie może być skrócony. przepis spełniony przez sędziego - nie skrócił, a wydłużył o
@Nie4tzsche4 zarówno AFC i UEFA podlegają pod FIFA, więc wracamy do punktu wyjścia...

nawiązując do innej poruszonej przez Ciebie kwestii. na potwierdzenie moich słów jak wół stoi, że czwarty sędzia ogłasza "additional time" w bardzo konkretnym momencie "at the end of the final minute of each half". czyli można wywnioskować, że dzieje się to 2 razy w ciągu meczu (na potrzeby dyskusji nie mówimy o meczach z dogrywką). czy jest gdzieś przepis,