Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykl #gsxr #suzuki #mechanikamotocyklowa

GSXR 1000 2005 rok, posiada jeszcze najprawdopodobniej oryginalny napęd (20 tys przebiegu). Serwisówka podaję jako łańcuch DID 530 V9, 110 Links. W tym motocyklu łańcuch ma 108 ogniw i naciąg jest prawie w połowie więc już zgłupiałem, zębatki są 17-42 więc fabryczne. Gdybym kupił 110 ogniw to nowy łańcuch będzie prawie na końcu naciągu. Może stary tak się wyciągnął i ktoś go skrócił, aczkolwiek zakucie wygląda na fabryczne, nigdy nie widziałem tak ładnie zakutego łańcucha. Co myslicie?
Reynald - #motocykle #motocykl #gsxr #suzuki #mechanikamotocyklowa

GSXR 1000 2005 ro...

źródło: 16787390625_70bbc026bd_b

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Reynald: masz od nowości ten motocykl że twierdzisz że ma 20tys km przebiegu?

Stary jeśli zębatki są o wymiarach oryginału a ty masz pewność co do danych fabrycznych tyczących się napędu to nie ma innej możliwości niż to że z łańcucha ktoś wyciął 2 ogniwa.
Skoro jakiś gość wyciął 2 ogniwa aby zaoszczędzić 500zł to pomyśl na czym jeszcze oszczędzał.
I te 20 tys km.......( ͡°( ͡° ͜
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mpetrumnigrum Stary kupiłem ten motocykl od faceta który posiadał go 17 lat, jest z polskiego salonu i wygląda jak nowy, w cepiku przebiegi rzędu 700 km, a reszta w książce serwisowej. Nawet korki lag nie były nigdy ruszane. Uwierz, że przebieg to ostatnia rzecz na którą patrzę, ale jeszcze nie widziałem motocykla z oznaczeniem łańcucha które wyszło z użytkowania jakieś 20 lat temu.
  • Odpowiedz
@Reynald: nie sądzisz że łatwiej kupić o 2 ogniwa za dlugi i #!$%@? w razie potrzeby niż kupić za krótki? ( ͡º ͜ʖ͡º)
zakucie nie wygląda na fabryczne. różni się od fabrycznych i nie mówię tylko o kolorze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Alfabet Co nie zmienia też faktu, że facet przejechał się 3 razy w roku i nic tam nie robił, napęd, lagi, świece kompletnie nic nie było ruszane i już zmęczone z racji wieku. Jak ktoś bierze z salonu to się nie przejmuje po 15 latach czy tam np świece były zmieniane i tak było w tym przypadku
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mpetrumnigrum @Steven_Hyde @Volto12 @Alfabet Panowie, pierwszy raz zakuwałem łańcuch nity zakute na grubość 5,85 mm zgodnie z procedurą, ogniwa pracują swobodnie jednak nie trzymają idealnie osi nitu. Co myślicie, zamawiać druga zakuwkę czy jest ok? Myślę, że prócz estetyki nie ma to znaczenia, bo już sam element łączący wchodzi na nity ciasno i trzeba go wciskać praską.
Reynald - @mpetrumnigrum  @Steven_Hyde  @Volto12  @Alfabet Panowie, pierwszy raz zaku...

źródło: temp_file3780887009105807793

Pobierz
  • Odpowiedz