Wpis z mikrobloga

Jak zrobić własną płytkę PCB? Metoda fotochemiczna.

W tym odcinku zajmiemy się wytwarzaniem własnych płytek drukowanych w domu. Jakiś czas temu pokazywałem Wam metodę termotransferu, a dzisiaj zobaczycie drugi sposób, czyli metodę fotochemiczną. Daje ona znacznie lepsze i bardziej powtarzalne rezultaty, a jednocześnie nie jest wcale trudniejsza.


#elektronika #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
POPCORN-KERNAL -  Jak zrobić własną płytkę PCB? Metoda fotochemiczna. 
W tym odcinku ...
  • 6
@POPCORN-KERNAL: no fajne, tylko w dobie popularności chińskich płytkarni - na grzyba? Kosztem naprawdę kupy roboty w najlepszym przypadku osiągniemy rozdzielczość no może z połowy tej profesjonalnej, ale jednostronnie, bez metalizowanych przelotek i bez soldermaski z opisami. Tak, wszystko to też można osiągnąć amatorsko, ale wtedy z tego się robi już naprawdę złożony i trudny proces technologiczny. A do chińczyka wystarczy wysłać gerbera i za dwa tygodnie ma się w domu
Jarek_P - @POPCORN-KERNAL: no fajne, tylko w dobie popularności chińskich płytkarni -...

źródło: KzNlBTHyXYKPp11dXJr3yfT_zu2yKBqXqzfUBiXrXsw

Pobierz
@Jarek_P: Mi kazali na warsztatach piłować młotek a przecież są w sklepie. No debile. ()
Ostatnio chciałem pobawić się w modelarstwo ale patrzę a tam w sklepie już poskładany model samochodu. No #!$%@? ¯\(ツ)/¯
Jeden koleś ma kanał gdzie pokazuje jak naprawiać samochody poktoju Malucha czy Syrenki a przecieś już ich nawet nie produkują. Ale głupek XDDD
A ci co zajmują się retrokomputerami to już całkiem #!$%@?.
@POPCORN-KERNAL: Moja mama pracowała w tym wiele lat, przy czym oni wtedy nie rysowali sobie tego elegancko na kompach w programach do projektowania, bo to była Polska lat 80, tylko sztab ludzi siedział przy stołach i wyklejał to bardzo precyzyjnie na specjalnych foliach za pomocą czarnych tasiemek, piktogramów i innych #!$%@?ów mujów, później to było fotografowane itd.
tylko w dobie popularności chińskich płytkarni - na grzyba?


@Jarek_P: ja widzę kilka powodów przy bardzo prostych płytkach robionych przez hobbystów:
1. bo można się czegoś ciekawego nauczyć
2. bo tak jest szybciej/taniej (przesyłka kosztuje i trwa nawet jeśli same płytki są robione za 5$).
@zetisdead: On już miał pisane nie raz np. na moim poprzednim koncie co to jest pasja, hobby, nauka nowych umiejętności które można przełożyć przecież na inne dziedziny, zabawa, poznawanie ciekawostek, historia itd. pisali mu to co ty i ja już sarkastycznie ironizuję do niego jak tu w moim kom. powyżej. No niestety nie dociera do niego i zawsze pisze to samo, że to czy tamto nie ma sensu. Jedyne co nie