Wpis z mikrobloga

#motocykle

Powiedźcie chuopu, jak się robi ronda na motocyklu? Zwłaszcza te mniejsze i jak nie można jechać płynnie pochylonym, bo jakiś ciul przed nami się wlecze. Co wtedy?

Bo mi to sprawia trudność.
  • 24
@Adams88878 a to nie jest szkodliwe dla moto?
To nie jest tak, że ja się muszę podpierać czy cokolwiek na tym rondzie. No ale trochę mi głupio, że się tak powoli czołgam, a samochodu czekają.
@WolvvloW: nie jestem mechanikiem, więc Ci nie powiem, ale wszystkie szkoły jazdy w tym policyjne tego uczą wszędzie na świecie. Dodatkowo tak jak pisali wyżej chłopaki, poćwicz sobie te ósemki. Możesz wykorzystać do tego celu rozrysowane linie na dużym parkingu.
Adams88878 - @WolvvloW: nie jestem  mechanikiem, więc Ci nie powiem, ale wszystkie sz...
jak na półsprzęgle się nie jeździ?

@WolvvloW oczywiście, że sie motocyklem jeździ na półsprzęgle przy wolnych manewrach. Musisz wyczuć ten moment w położeniu klamki sprzęgła, kiedy moto zaczyna ruszać i w tym położeniu utrzymywać klamkę sprzęgła, dodatkowo operujesz gazem i tylnym hamulcem jeśli zachodzi taka potrzeba.

Zasady te są bardzo ważne szczególnie w przypadku ciężkich motocykli, ale zasada jest taka sama.


@Adams88878: My tutaj mówimy o jeździe na pół sprzęgle a