Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka dni temu na temat Awdijewki, że te straty rosyjskie na poziomie kilkanaście tyś. zabitych i jakiś wyliczeń wolskiego to oszustwo, a rosjanie ponieśli większe straty na początku operacji, a potem było głównie fabowanie i zginęło max. kilka tyś.

na teraz:
- generalnie brak materiału filmowego ze strony ukrainy, gdzie przy tak dużych stratach w tak krótkim czasie powinno być od groma filmów przedstawiających po kilkudziesięciu czy nawet kilkuset zabitych, a tego nie ma (w Bachmucie tego było dużo więcej)
- brak nawet w niesprzyjąjących rządowym źródlach jakiegoś zwiększenia ilości nekrologów i danych o zwiększonej ilości ofiar.
- i przede wszystkim coraz więcej wypowiedzi w artykułach dotyczących awdijewki żołnierzy ukraińskich którzy tam byli i twierdzą, że taktyką rosjan był bardzo intensywny ostrzał i bombardowanie, a potem wejście małymi grupami. Nie ma mowy o żadnych falach mięsnych.

Generalnie takie konkretne dowody na kilkanaście tyś zabitych od października w awdijewce po stronie rosjan są bardzo słabe poza tym, że tak się przyjęło, że tak jest bo tak zaczęto twierdzić od początku tej operacji.

#ukraina #rosja #wojna
  • 14
@soroz30 ja dzisiaj widziałem jakieś 2 stare filmiki, które dopiero wyszły z Awdijiwki gdzie było że 30 trupów. Chyba dopiero teraz część wypuszczają. Myślę, że ilość zniszczonego sprzętu jest proporcjonalna. Pod wuhledarem było 3 razy mniej, a 2 brygady musiały uzupełniać poważne straty w ludziach.
  • 0
@selflessness: ja wiem jakie są materiały i wyliczone straty materiałowe z awdijewki i nadal to jest absolutnie za mało na 16 tyś zabitych i 40k czy tam 50k łącznie 200 i 300 jak tam wyliczali niby wolski i inni.
  • 0
"However, a high-ranking Ukrainian officer, who was granted anonymity to speak due to the sensitivity of the issue, said there are differences between how the battle for Avdiivka is playing out and what happened in Bakhmut.

In Bakhmut, Russians used poorly trained former prisoners from Storm-Z detachments and Wagner Group mercenaries to exhaust Ukrainian defenses in meat waves, whereas in Avdiivka Russia is using well-rested and trained professional soldiers, who move into
  • 0
The change of tactics — with Russia increasingly employing infantry attacks — reflects earlier experience with a massed armored assault on the city. Back in October, more than 200 Russian armored vehicles were lost in a failed attack on Avdiivka, Western officials believe.

“Columns of tanks and armored personnel carriers were advancing,” recalled a Ukrainian drone operator who gave his callsign as “Trauma.”

“But they fell into minefields, were hit by drones