Wpis z mikrobloga

planuję w przyszłości przebranżowić się z finanse do IT (data science i okolice) i przymierzam się do zrobienia projektu do porfolio. Z racji mojego obecnego zawodu i wykształcenia projekt ten będzie aplikacją webową w #python opierającą się na danych finansowych, a konkretnie na danych konkretnych spółek: ohlc, volumne, dane ze sprawozdań finansowych itd. Chciałbym, żeby projekt był jak najbardziej atrakcyjny dla przyszłego pracodawcy więc chętnie przyjmę jakieś rady odnośnie tego o czym pamiętać przy tego typu projekcie, a przede wszystkim jakie funkcjonalności powinienem w nim zawrzeć. Tak na szybko co narazie przyszło mi do głowy to pozyskanie danych poprzez API, obróbka i wyczyszczenie tych danych jeżeli jest taka potrzeba, wizualizacja (candle chart itd.), określenie trendów, sezonowości, wyliczenie podstawowych statystyk (średnia, odchylenie standardowe) dla różnych interwałów i periodów dla ceny akcji, analiza ryzyka (monte carlo, var), obliczenie i zwizualizowanie kilku indykatorów (średnia krocząca, MACD, bollinger bands itd.). Przychodzi wam coś jeszcze do głowy? Fajnie jakby ktoś kto siedzi w data science powiedział na co najbardziej zwraca się uwagę przy tego typu projektach. I uprzedzając pytania - tak, wiem jak wygląda aktualnie wygląda rynek pracy. #datascience #programowanie #praca #rekrutacja
Oake - planuję w przyszłości przebranżowić się z finanse do IT (data science i okolic...

źródło: data-science-in-finance

Pobierz
  • 5
@Oake zanim zaczniesz coś pisać - zobacz co umie konkurencja w tym temacie. Tworzenie koła od nowa często mija się z celem. Ewentualnie jak chcesz pokazać umiejętności to sprawdź co zrobiła konkurencja i zrób to trochę lepiej
@Oake: jedna kwestia to co zrobisz a druga jak to pokażesz/wytłumaczysz. Data science pod korpo I bi to raczej storytelling dlatego możliwe że lepiej będzie zrobić dashboard + jakiś wpis na blogu co i gdzie znalazłeś. Bo niby po co mi średnia krocząca? Mam ja na wykresie w każdej aplikacji, tylko co ona znaczy i jak ją rozumieć w kontekście uwarunkowań (okej średnia to trochę mało). Może sprawdź rozdziały tej książki
@Oake: to co ty bys chciał to jedna sprawa xd rynek zweryfikuje czy jesteś komus potrzebny i twoje pomysly, uprzedzam że wiem jak wygląda rynek pracy
via Wykop
  • 0
@mrocznapszczola: dzięki, rzeczywiście jak tak teraz patrzę to większość data science projektów do portfolio to nie tyle same aplikacje a raczej case study, nawet w formie posta na blogu. Dobrze wiedzieć, na pewno zmieni to trochę moją oryginalną kocepcję