Wpis z mikrobloga

@xyzak nie wiem czy wiesz, ale można mieć czas i na jedno i na drugie...

...a choćbym wystrzelał tyle ołowiu że lufa mi zmatowieje od rys - "racjonalny ustawodawca" nie wpadnie z tego powodu na pomysł, że może wreszcie czas usunąć z przepisów o broni dziedzictwo centralnego planowania sięgające lat 60. :-P

To tak nie działa, -stety...
@Xing77 dostęp do broni to nietraktowanie obywateli jak państwowych niewolników. Po tym jak traktuje się sprawę dostępu do broni - najlepiej widać jak w danym zakątku świata, w danej cywilizacji - traktuje się wolność osobistą.

Edukacja owszem, ale trzymając wolność i broń "za szybką" będzie ona jałowa, bezprzedmiotowa.

Broń, której posiadanie jest zdecentralizowane w rejestrach i permisywne - chroni także przed państwem, którego wykonawcy woli nie będą tacy chętni do "pójścia na
Argumenty funta kłaków warte. Dostęp do broni to odbieranie wolności i poczucia bezpieczeństwa, o czym mogą zresztą świadczyć rosnące obawy w USA i wyjazd Amerykanów z kraju właśnie z tego powodu.
Całe szczęście że w większości państw dostęp do broni jest silnie ograniczony, a wiele z nich ma najwyższy stopień bezpieczeństwa.
@Xing77 tak bardzo z niewolnictwa może się cieszyć tylko ktoś, kto całe życie był w "chowie klatkowym", i odbierze sobie dostęp do wody z obawy przed zachłyśnięciem :-P

Wyjazd amerykanów z tego powodu? Muszą to być podobnie do Ciebie zmanipulowani ludzie, tudzież pokazówka jak wyjazdy do ZSRR ludzi z zachodu "zadręczonych kapitalizmem", których logika była oparta na podobnej podstawie.

Dostęp do broni to ludzkie zęby wolności, gdy rząd już przestanie owijać w
@Xing77: ja tez jestem przeciwnikiem dostepu do broni. On wydawania wyrokow sa sandy, a nie seba, ktory ma gnata. Ludzie kieruja sie emocjami. Dodac do tego bron I mamy masowe strzelanki. W USA jest mnóstwo takich zdarzenie, a to komus wydano za zimnego burgera, a to w zyciu mu nie wyszlo, a to ktos za wolno idzie. Mielismy przedsmak tego jak bylo w latach 90.
@Maroman "Sondy" to są od wyroków jak już jest po wszystkim, i można sobie latami debatować co miało być a co było i w ogóle..."Seba" czy nie-seba - nie jest od osądzania tylko od bronienia - jak każdy gdy zmusi go do tego sytuacja.

Prezentujesz typowo totalitatne spojrzenie na świat - gdy cała wolność człowieka i możliwość stanowienia o sobie jest sprowadzana do jaskrawej patologii, i to Państwo przystrojone w piórka wie
@Maroman P.S. Przedsmak w latach 90. XDDD w tych latach gdzie paradoksalnie dostęp do broni bez zezwoleń był nieporównywalnie szczuplejszy niż to co jest teraz + organy wydające pozwolenia miały pełną dowolność w stosowaniu prawa, i mogły nawet odmówić uzasadnienia decyzji odmownej wobec prośby obywatela o broń?

To raczej świadczy na korzyść zwolenników liberalnych reform w dostępie do broni :-*

I sprawdź lepiej czemu w strefach obwarowanych zakazami ci cali sprawcy "masowych
@wygolony_libek-97: mam wrażenie, że nie rozumiesz tego co sam piszesz. Argumenty na poziomie "ja musze pokazać kim jestem". Najlepiej niech każdy posiada czołg i wyrzutnie rakiet. A co, nie żałujemy sobie. Sprawdź sobie dlaczego w Polsce zakazno sprzedaży kijów bejsboliwych, chociaż i tak będziesz szukał płytkich wyjaśnień po to, aby każdy idiota miał dostęp do broni. Broń jest do zabijania, tylko i wyłącznie. Jak chcesz sobie postrzelać to na Ukrainie jest
@wygolony_libek-97: Mordo, przecież widzisz że ten przychlast to zwykły mentalny niewolnik co zapodaje argumenty na poziomie "niech kożdy mo czołga w doma". Po co marnować czas na takich i z nimi rozmawiać? To tak jakbyś chciał przekonać świnie żeby nie tarzała się w błocie.