Wpis z mikrobloga

Mamy czas wypełniania PIT-ów. Teraz dobrze widać jak Polacy (nie)radzą sobie z edukacją finansową. Spotykam coraz więcej osób, które mocno przekraczają pierwszy próg podatkowy, ale są biedni jak mysz kościelna. Wszystko na kredyt, życie na pokaz i okazuje się że nie ma pieniędzy na zapłacenie należnego podatku.
#finanse #pieniadze #oszczedzanie
  • 3
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Chłopie nic dziwnego że są biedni. Kurrwa drugi próg w Polsce jest niebotycznie nisko. Ja mam 17 brutto i na łapę wychodzi mi do sierpnia poniżej 12k a potem już ledwo ponad 8 xD co to za kraj że będąc w drugim progu podatkowym nie stać mnie na porządny samochód a kredyt na mieszkanie musiałem brać z państwowym wsparciem. Tylko b2b się liczy w tym kraju reszta żre gruz
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: to ja jakiś dziwny jestem, bo całe życie w pierwszym progu podatkowym, a mam dom bez kredytu i porządny (nie nowy) samochód. Rodzice nic mi nie dali (nie jestem bananem, czy innym Oskarkiem), nic nie wygrałem na loterii ani bogato się nie ożeniłem. Co robię nie tak?
  • Odpowiedz
to ja jakiś dziwny jestem, bo całe życie w pierwszym progu podatkowym, a mam dom bez kredytu i porządny (nie nowy) samochód


@inko-gnito: Może masz 40 lat czyli co najmniej 15 lat zarabiania. No i kupiłeś / wybudowałeś dom co najmniej kilka lat temu.
  • Odpowiedz