Wpis z mikrobloga

@Licorio: no masz np slowko most i wiesz ze mozna je uzyc jako most of the time?
do nauki przymiotnikow spoko opcja bo czesto wg moich obserwacji maja mniej znaczen ale czasownikow bym sie tak nie uczyl
  • Odpowiedz
@razdwatrzy55:
"no masz np slowko most i wiesz ze mozna je uzyc jako most of the time?"

Technicznie "most of the time" to stałe wyrażenie więc nauczyłbym się go oddzielnie.

"do nauki przymiotnikow spoko opcja bo czesto wg moich obserwacji maja mniej znaczen ale czasownikow bym sie tak nie uczyl"

A jak chciałbyś inaczej się uczyć? Tylko proszę nie magiczne "czytaj i słuchaj po angielsku to nauczysz się intuicyjnie" bo przynajmniej
  • Odpowiedz
A jak chciałbyś inaczej się uczyć? Tylko proszę nie magiczne "czytaj i słuchaj po angielsku to nauczysz się intuicyjnie" bo przynajmniej dla mnie nie działa to ani trochę.


@Licorio: no wlasnie ja sie z kontekstu ucze, bo np po polsku nigdy nie uzylem to nie ma znaczenia a w ang to jest dosyc popularny zwrot :D
  • Odpowiedz
@razdwatrzy55: Ale co to właściwie znaczy z kontekstu? Otwieram sobie książkę po angielsku natrafiam na słówko które wgl nie znam i co dalej? Nagle mi się samo pojawi w głowie znaczenie? Mam je zgadywać?
  • Odpowiedz
no kontekst jest taki jak masz w zdaniu
jak ja kiedys sie niemieckiego uczylem i sie uczylem pojedynczych wyrazow to pozniej zanim cos powiedzialem to musialem sobie wlasnie przez to w glowie ukladac @Licorio
  • Odpowiedz