Wpis z mikrobloga

Grupy facebookowe dotyczące konkretnych samochodów to jest takie raczysko, że głowa mała. Naprawdę nie wiem jak i dlaczego to wszystko przeniosło się z eleganckich, uporządkowanych forów na facebooka. Pewnie dużo ludzi widzi, że to syf, ale wydaje się, że nie ma już możliwości powrotu do starej formy. Pytanie o tę samą kwestię potrafi padać co drugi dzień, bo matoły nie pomyślą, żeby najpierw sprawdzić historię podobnych wpisów. Na przykład:
Focus mk3: Co drugi dzień wpis o wodzie w bagażniku, albo gdzieś pod nogami. Tutaj serio się dziwię, że admini nie kasują tych wpisów.
Laguna 3: Ogólne leczenie kompleksu VAGa tekstami, że "hehe Paserati to pewnie już by dawno się rozpadło", bo na liczniku ma 300kkm. Podobno 2.0DCI ma opinię paliwożernego więc co jakiś czas post ze zdjęciem komputera pokładowego po przejechanej trasie, że wcale tak dużo nie pali!111 Regularna defekacja pod ogłoszeniami z 2.0T, że chyba poje*ało sprzedającego z tą ceną. Oczywiście auto się sprzedaje w ciągu paru dni. Inna sprawa, że faktycznie 30k+ za 16-letni samochód to XD, ale jednak te auta szybko schodzą. Ogólnie Laguniarze trochę przypominają sektę. Tylko na tej grupie zauważyłem tak powszechne pałowanie się do swoich aut, a byłem jeszcze na grupkach C5, Mazdy 6, Cruze'a, 308 T9, 508, Volvo V50 i pewnie jeszcze jakichś.

Bronienie wadliwych wersji silnikowych, bo "ja to mam 150kkm przejechane i wszystko gra". No zajebiście, myślę, że za przejechanie takiego dystansu należy się jakiś medal dla producenta.

Regularne pytania o olej, albo opinie o silniku. Na forach to były sobie tematy np. dotyczące oleju i tam rozsądni ludzie pisali, że taki i taki o takiej specyfikacji, bo wolnossące 1.6 to nie jest jakiś cud techniki wymagający oleju za 200zł/litr XD A pieniacze bronili swojej marki oleju jak cnoty, ale było to w jakimś zakątku całego forum. A na grupkach co chwila pytanie o olej, a jeszcze trafi się taki jełop co napisze na wstępie "Wiem, że temat wałkowany, ale opinii nigdy za wiele więc jaki olej do...?" No kur.. XD

No i jedno z moich ulubionych, czyli szukanie auta na grupach. Pisze sobie człowiek, że szuka kombi w benzynie najlepiej czarne to cymbały wstawiają swoje białe sedany w dieslu, bo może podpasuje. Raz gość pisze, że szuka auta BYLE NIE BIAŁY i co w pierwszym komentarzu? Oczywiście, że biały XDD

Mam wrażenie, że facebook pod tym kątem cofnął ludzi w rozwoju i czasami naprawdę przydałby się taki modek a'la elektroda, który by kasował te wpisy, a wybitnych osobników w końcu usuwał z grupy.

#samochody #samochod #motoryzacja #zalesie
  • 9
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: Oczywiście że masz rację. W dodatku nawet wyszukiwanie na fb jest ułomne.

Pamiętam jak na studiach stare roczniki zrobiły forum na którym były wszystkie ściągi, opracowania, wykłady itd.

Mój rocznik z tego masowo korzystał, a co się stało 2 lata później?

Dzieciarnia zaczęłam przechodzić na fb i każdy rocznik miał swoją własną grupę. Oczywiście wszystkie materiały zassali z forum ale nic od siebie nie wrzucali na nie. Po miniętym semestrze,
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: Chyba też należysz do tej facebookowej sekty jeśli twierdzisz, że fora upadły i ludzie się przenieśli na grupy fb.
- Alfaholicy,
- ford polska,
- bmw polska,
- VW club polska,
- forum honda accord klub polska,
- klub mazdaspeed,
- civic forum
Pewnie znajdzie się forum każdej marki które wcale nie jest upadłe i są tam rozwiązania prawie każdego problemu związanego z danym samochodem, lektury jest na setki godzin
  • Odpowiedz
@Rick_Sanchez: jako były członek tej grupy stwierdzam, że to jedna z najgorszych, jeśli nie najgorsza.
Sami "alfisti" "cuore sportivo" a zostaniesz skrytykowany za kupno diesla xD
A no i zachwyty nad pops and bangs w JTD xDDD
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: ale w sumie jaki jest problem z tym ze ktos o cos pyta a bylo milion razy? jak komus przeszkadza to moze nie odpowiadac, a zdecydowanie łatwiej jest napisać i dostać odpowiedź na tacy niż szukać po lupce, bo ktoś kilka lat temu poruszył podobny temat, tym bardziej że te grupki wiszą na serwerach facebooka i nikt za nie nie płaci (?), więc co z tego że tematy będą się
  • Odpowiedz
bo ktoś kilka lat temu poruszył podobny temat, tym bardziej że te grupki wiszą na serwerach facebooka i nikt za nie nie płaci


@turbine: tu chodzi o posty nie sprzed x lat tylko czasem z dnia poprzedniego. Typu jaki olej do, czy polecacie silnik x, co wam sie psuje?
  • Odpowiedz