Wpis z mikrobloga

No no, dziś pełna mobilizacja płatnych klaunów bez godności i pożytecznych wiadomo kogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie się dowiedziałem, że w sumie pracuję tylko godzinę dziennie, a zimę nic nie robię. Warzywa się same myją, pakują i odwożą, a maszyny się same serwisują. No i dopłaty. To najważniejsze. Tylko czemu ludzie dalej nie walą do tego zawodu drzwiami i oknami?
#rolnictwo #bekazpodludzi
  • 50
@rolnik_wykopowy: to napisz ile zarobiłeś w latach 2020-2022 w stosunku do innych lat, ile dostałeś dopłat, ile dotacji, i zapomogi w związku z covid. Bo mi się coś wydaje, że na pazerności rolników teraz (bo płaku płaku ceny spadają) oszczędzi każdy i widać to na sklepowej półce. A jak rolnictwo takie trudne to wejdź do innego sektora i spróbuj zarobić tyle co masz teraz. Aha i zapomniałem jeśli kogoś zatrudniasz to
@siodemkaxx: a no tak teraz rolnicy którzy protestują też pracują? W Boże Narodzenie po kościółku też pracują? Czy może w matki boskiej częstochowskiej po 10 godzin. Stary nie pisz takich pierdół bo wiem jak wygląda życie na wsi. Kilka tygodniu w roku jest praca codziennie po 8-10 godzin ale reszta roku to jakieś pierdoły typu naprawa prasy do słomy gdzie jeździ się po części jak za PRL albo jakieś prace przy
a no tak teraz rolnicy którzy protestują też pracują?


@mrocznapszczola: pracują, dlatego nie siedzą cały czas na blokadach tylko sie zmieniają...

W Boże Narodzenie po kościółku też pracują? Czy może w matki boskiej częstochowskiej po 10 godzin


@mrocznapszczola: napisałem wyżej, że poza świętami i niedzielami, chociaż w sezonie w niedziele się zwykle robi...

rasy do słomy gdzie jeździ się


@mrocznapszczola: rolnictwo to nie tylko zboża, przeczytaj co wyżej napisałem...
@ZielonaOdnowa: a wiesz ile trwa trwa czyszczenie, przesmarowanie maszyn itd.? Jak coś się spierdzieli masz pół dnia spawania i walenia się z szukaniem usterki, części i innych rzeczy, wszystko zależy od powierzchni., oczywiście znałem i łaskę co miała ponad 200ha co 5 chłopa do pomocy zatrudniasz. A jak masz jeszcze do tego jakieś świnie czy krowy to czy poniedziałek czy Boże Narodzenie chodzisz też od rana.