Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś do jakiej daty jest czas na rozliczenie się z holandia po zwrot podatku za 2023? I jesli mam wypelniony i podstemplowany ten kwit z Beastingdienst to wysyłać go samego na podany adres czy muszę wrzucać coś jeszcze do koperty? Kolejna sprawa to ze nie rozliczalem się za rok 2022 i jesli bede chcial się w tym roku ubiegac o zwrot to czy dojebia mi jakas kare czy coś czy bez problemu mi to przejdzie i wlecą pieniądze? #holandia #zwrotpodatku
  • 4
@curro: Napiszę najpierw to, co wiem na pewno. Za 2023 rok będzie się można rozliczać od 1 marca i tak jest co roku. Rozliczanie w Holandii jest nieobowiązkowe, chyba że Belastingdienst sam wyśle do Ciebie list, że musisz się rozliczyć za określony rok. Rozliczać się można za maksymalnie 5 lat wstecz, to znaczy że w tym roku można się rozliczyć za lata 2023, 2022, 2021, 2020 i 2019. Więc na pewno
  • 0
Wielkie dzięki za odpowiedź, rozliczałeś się w aplikacji z kodem digid? Właśnie potrzebuję informacji jak zrobić to listownie i co potrzeba tam załączyć bo nie posiadam digid i w sumie słyszałem że trzeba mieć meldunek czy tam iść do gemente zeby to wyrobić.
@curro: Tak, do tej aplikacji (Aangifte) logowanie jest przez digid. Można też przez stronę internetową Belastingdienst się rozliczyć, ale też logowanie digidem.
Żeby sobie wyrobić digid, to trzeba mieć meldunek (być zapisanym w rejestrze BRP). Można ściągnąć aplikację digid i w niej wypełnić formularz rejestracyjny, albo zrobić to na stronie https://digid.nl/aanvragen , potem po paru dniach przychodzi listem kod aktywacyjny, który trzeba wpisać w aplikacji, dopiero wtedy można używać digid. Piszą