Wpis z mikrobloga

Opowiem wam historię mojej paczki ze stanów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest to już druga próba dostarczenia jej do mnie (za pierwszym razem była ona odesłana, trochę z mojej winy, bo nie interesowałem się zbyt długo tym co się z nią dzieje, jednakże wtedy w żaden sposób nie zostałem poinformowany o tym, że jest w rękach PP). Przy drugiej próbie dostarczenia obserwowałem już każdego dnia, jak porusza się po Europie, od sortowni w Niemczech, do wydania do doręczenia na terenie Polski. Próba doręczenia według śledzenia podjęta, ale klasycznie "zostawione" awizo (byłem cały dzień w mieszkaniu, fizycznego awizo w skrzynce brak). Na następny dzień udałem się do placówki wymienionej w trackingu, tam powiedziano mi, że kurier jeszcze nie przywiózł jej do nich, zapraszamy jutro. Próbę odebrania podjąłem jeszcze kilkukrotnie na przestrzeni dwóch następnych tygodni. W końcu powiedziano mi, że paczka nigdy do nich nie dotarła i znajduje się na sortowni w Warszawie (mieszkam w Gdańsku xD). Polecono mi drogą elektroniczną złożenie zawiadomienia o opóźnienia i wtedy na pewno z tej sortowni przywiozą ją tutaj. Napisałem maila, po kilku dniach odpowiedź, że no dobrze, skontaktujemy się z sortownią w Warszawie, na pewno zawrócą. Po dwóch tygodniach na trackingu zauważyłem zmiany pokroju "w transporcie", więc już nawet ucieszyłem się, że w końcu uda się jednak odebrać. Ale jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Została z powrotem odesłana do sortowni w Niemczech, a stamtąd z powrotem do Stanów. Byłem wczoraj wyjaśnić sprawę w urzędzie pocztowym, powiedziano mi, że reklamacja w Warszawie została przyjęta, paczka powinna wrócić do Gdańska, ale nie potrafią stwierdzić, dlaczego tak się stało i nie mogą już nic poradzić. Piszę to jako ostrzeżenie, nigdy jak macie możliwość, nie korzystajcie z poczty polskiej (ja niestety musiałem w tym przypadku). Jeśli uda się dogadać ze sprzedawcą to tym razem poproszę o wysłanie na adres w innym województwie.
#zalesie #poczta #pocztapolska #pocztex #kurier
KebabWolowinaSosOstry - Opowiem wam historię mojej paczki ze stanów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest ...

źródło: IMG_1781

Pobierz
  • 5
@KebabWolowinaSosOstry:
Niech zgadnę wysyłka przez DHL Global Mail?

A i jaki typ przesyłki, decyduje o tym pierwsza litera nr przesyłki.I tak:
C - paczka pocztowa
E - kurier EMS
H - paczka eCommerce (ale to ma chyba tylko USPS w ofercie)
L - list ekspresowy lub Global Expres
R - list polecony
V - list wartościowy

A i zobacz tracking np na alipacze. Oni ciągną po API emonitoringu, a tam jest
@KebabWolowinaSosOstry:
Ogólnie, to paczka z WER Pruszcz Gd trafiła do Warszawy zamiast to UP Gdańsk 42->FUP Gdańsk 42. Nadawca powinien złożyć reklamację na nieuzasadniony zwrot do DHL w USA (zasady reklamacji międzynarodowych są jednakowe we wszystkich krajach).

Spróbuj też poprosić o przesłanie skanu lub zdjęcia etykiety adresowej. Może jest jakiś błąd adresie, bo to awizo jest raczej błędnym statusem, a przesyłka była niedoręczalna.
DHL Global Mail


@pcela: @KebabWolowinaSosOstry ale jak to jest? Jak to jakieś DHL Global Mail to nie powinno byc doreczone przez DHL? A może to miało być wysłane do automatu DHL, czy też przez DHL? Tylko nadawca czegoś nie ogarnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ramone:
DHL Global Mail to normalna poczta (Poczta Niemiecka, czyli Deutsche Post świadczy swoje usługi pod marką DHL). Nie ma to nic wspólnego z DHL Parcel czy DHL Expres (to są odrębne firmy).