Wpis z mikrobloga

Jak bronić się przed nieuczciwą windykacją ? Próbują ściągnąć sankcje 40 euro za FV o wartości 200 zł z opóźnieniem kilkunastu dni w płaności. Dodam, że ta faktura to korekta i jest zwyczajnym wyłudzeniem. Przewoźnik DPD oraz firma Globkurier przed którymi ostrzegam doliczyli sobie opłatę za przedpłaconą wysyłkę paczki zagranicznej jakiś miesiąc po fakcie. Powodem rzekoma niezgodność wymiarów co jest bzdurą bo paczka była dokładnie mierzona i ważona. Wymiary i waga całkowicie z tyłka. Niestety przeoczyłem termin 7 dni na reklamacje.

Dodam, że FV zapłaciłem przed jakimkolwiek kontaktem firmy windykacyjnej. Skontaktowali się po opłaceniu

#windykacja #firma #dpd
  • 10
  • Odpowiedz
@Bigovsky: Padłeś ofiarą systemowo zorganizowanego scamu w majestacie prawa i nie za wiele możesz zrobić. Było nie płacić, do sądu na 99% by nie poszli, bo musieliby wykazać zasadność dopłaty. Jak zapłaciłeś, to uznałeś roszczenie. A jak zapłaciłeś po terminie to zgodnie z prawem mają prawo naliczyć 40 EUR. Teraz masz dwie opcje, płacisz i masz nauczkę na przyszłość, żeby z pośredników nie korzystać, powkurzasz się przez tydzień i zapomnisz. Druga
  • Odpowiedz
Dodam, że FV zapłaciłem przed jakimkolwiek kontaktem firmy windykacyjnej.


@Bigovsky: to akurat bez znaczenia, opłata jest za sam fakt, że nie zapłaciłeś w terminie.

Jak walczyć? Nie korzystać z pośredników, przy tych cenach zyskiem posrednika sa jedynie różnego rodzaju dopłaty. W przypadku FV na firmę możesz jedynie iśc do sądu - powodzenia, oni tez to wiedzą ^^
  • Odpowiedz
  • 0
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Ale dlaczego mieliby nie wykazać przed sądem zasadności dopłaty ? DPD obciążyło pośrednika, pośrednik obciążył mnie. Z punktu widzenia pośrednika bardzo łatwo mu to wykazać. Inna kwestia 7 dni na reklamacje wydaje się bardzo krótko, nie wiem czy jakieś przepisy nie stawiają tutaj JDG na równi z konsumentem

Jak na razie chce zażądać od windykatora umowy o świadczenie usług windykacyjnych. Mam wrażenie, że została zawarta po terminie zapłaty więc dotyczy
  • Odpowiedz
@Bigovsky: Bo regulamin pośrednika, w którym w zasadzie za nic nie odpowiada i nic nie musi to jedno, a rzeczywistość to drugie. Naliczenie opłaty musi wynikać z faktycznej przesłanki, a nie tylko z faktu doliczenia opłaty przez firmę kurierską. I po stronie powoda leży ciężar wykazania tego. Poza tym pewnie żadnej dopłaty ze strony DPD nawet nie było. Gdyby DPD im naliczyło 5000 zł twierdząc, że wysłałeś 10 palet, to po
  • Odpowiedz
  • 0
Bo regulamin pośrednika, w którym w zasadzie za nic nie odpowiada i nic nie musi to jedno, a rzeczywistość to drugie. Naliczenie opłaty musi wynikać z faktycznej przesłanki, a nie tylko z faktu doliczenia opłaty przez firmę kurierską. I po stronie powoda leży ciężar wykazania tego. Poza tym pewnie żadnej dopłaty ze strony DPD nawet nie było. Gdyby DPD im naliczyło 5000 zł twierdząc, że wysłałeś 10 palet, to po ich stronie
  • Odpowiedz
@Bigovsky: Co do 40,70,100 EUR to z tym nie wygrasz. Jedna firma się spózniała z płatnością, wystawiłem notę 2 razy i potem wszystkie faktury w temrinie opłacone i te noty też zostały opłacone. Jeśli faktury nie mozna podważyć to tej kwoty za zwłokę także nie można, a jak opłaciłes to cięzko teraz podważyć
zgadzam się z tym:
https://wykop.pl/wpis/75211657/jak-bronic-sie-przed-nieuczciwa-windykacja-probuja#264673211
  • Odpowiedz
  • 0
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Mam prawidłowe przeczucie. Sądy pierwszej instancji dopuszczają takie "dowody" jak protokół przewoźnika https://um.warszawa.pl/waw/konsument/-/artykul-8 Dopiero apelacyjny oddalił, przy czym to umowa konsumencka. Lepiej chroniona niż firmowa.

@zibizz1

a jak opłaciłes to cięzko teraz podważyć


nawet konsument nie może sobie pozwolić na bezmyślne niepłacenie bez kilkuletniego procesu. Masz przykład powyżej. Zapłaciłem, bo staram się o kredyt i nie chce dopisania do rejestru dłużników
  • Odpowiedz