Wpis z mikrobloga

Rosyjska propaganda odniosła sukces. Wczoraj, gdy zwyczajnie wyraziłem moje OBAWY, że PL chce się dołączyć do wojny, zostałem oczywiście zwyzywany od onuc, przydatnych debili no i ze względu na awatar (który mam od 5-6 lat) zlany. A o wojnie nie pisałem od miesięcy, nie mój temat. Minęło parę godzin i usłyszeliśmy od Dudy, że w sumie to rozmawiali o tym, a Macron powiedział wprost - pomysł jest, wczoraj nie było zgody ale nie można wykluczać (tj. będziemy lobbować/wymuszać). W Polsce głosy rządzących chyba jasno pokazują, że my chcemy do wojny wejść. Powoli geopolitycy zaczynają nas przekonywać do takiego rozwiązania: https://twitter.com/KWojczal/status/1762257901354127372 a minęło raptem 2-3 dni odkąd pomysł lata oficjalnie w przestrzeni publicznej. Minie miesiąc debat na ten temat, przekona się część społeczeństwa (które i tak nie pójdzie na wojnę bo to kobiety i starcy) i będzie można wchodzić z relatywnym poparciem społecznym. ¯\(ツ)/¯

Ale na wykopie ani słowa, boś ruską onucą.

#wojna #ukraina #rosja
SRzeyamlon - Rosyjska propaganda odniosła sukces. Wczoraj, gdy zwyczajnie wyraziłem m...

źródło: czy-te-ruskie-onuce-ktore-wszedzie-widzisz-sa-teraz-w-tym-pokoju

Pobierz
  • 26
ale czyją to jest wina że wczoraj wpisałeś się w propagandę płócienną, która wszystkimi kanałami trąbiła "europejskie łże-elity pchają do wojny której lud nie chce".


@thorgoth: Wygląda na to, że kilka europejskich krajów chcę wejść do wojny, której lud nie chce. Nie wiem, czy była to zatem propaganda. Źródłem tych rewelacji był premier Słowacji, który grzmiał że niektórzy są zdecydowani na ten krok a on zrobi wszystko, by do niego nie
@PomidorovaLova: ale gdzie jest ta dezinformacja?

@thorgoth no a w interesie polski jest wchodzić w konflikt w który nie jest teraz zaangażowana? Myślisz że nie ma zagrożenia, że jeżeli polskie wojsko wejdzie na Ukrainę to u nas zaczną spadać bomby? Wystarczy że spadnie kilkaset bomb, a będziemy mieli doczynienia z emigracją na masową skalę, zamykaniem firm i zwijaniem inwestycji zagranicznych, nawet jeżeli tobie ani rodzinie nic się nie stanie to finansowo
@SRzeyamlon chodzi o tę Francję która od początku wojny jedyne o czym myśli to robienie biznesów z Rosją i dlatego Macron dzwonił wielokrotnie do Putina w tej sprawie i dla której najlepiej żeby kacapy wygrali jak najszybciej czy jakąś inną (bo różne są według w zależności od wersji rosyjskiej propagandy)? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@hub_bub: A w interesie Anglii czy Stanów było angażować się w konflikt na terenach polskich w drugiej wojnie światowej? Nie wszystko musi być w twoim indywidualnym interesie, jeśli obce ci są wartości wyższe i myślisz jednak tylko o swojej dupie to możesz pomyśleć chociażby o przeanalizowaniu sytuacji kilka lat w przód i przemyśleniu co się z twoim interesem stanie jeśli pozwolimy Rosji na dalszy imperializm.
Nie wiem jakie intencje za twoim wpisem stoją, nie chce mi się sprawdzać czy jesteś konfiarzem czy po prostu "prostym ludem który boi się wojny" ale zwyczajnie powtarzasz Sołowiowa, w interesie wiadomo kogo.


@thorgoth: Ale w jakim interesie powiedz powtarzam informacje od Prezydenta Andrzeja Dudy i Macrona? xD Dziennikarza rosyjskiego, tak?
Nagrał ją kolega putleta który przy okazji jest obecnie premierem słowacji. Mówił m.in. o tym że państwa Europy chcą interweniować w Ukrainie


@PomidorovaLova: No a Państwa Europy to potwierdziły. Np Macron o tym wprost powiedział, Duda o tym wprost powiedzia. A ty twierdzisz, że dezinformacja bo kolega putina powiedział? Może i kolega putina, ale powiedział obiektywną prawdę - tj. rozważamy wejście do wojny...
chodzi o tę Francję która od początku wojny jedyne o czym myśli to robienie biznesów z Rosją


@Alcoholic_Desacrator: nie jestem ekspertem, nie ocenię postawy Francji i tego do której bramki grają. Oceniam, że obecnie wprost sugerują możliwość dołaczenia się do wojny. Jeśli to lichy sojusznik dla nas, tym bardziej powinniśmy mieć się na baczności a nie pchać się na dzidę.
@SRzeyamlon: na wykopie to przez pierwszy rok wojny byłeś onucą, kiedy pisałeś że Europa powinna na poważnie wziąć zagrożenie ze strony Rosji i zacząć się porządnie zbroić, bo Rosja nie jest taka słaba, jak na memach.

Nie, nie, namawianie do bycia ostrożnym i zadbania o własne bezpieczeństwo to onucostwo. Prawdziwy proeuropejski patriotyzmem było gadanie, że nie luz, Rosja jest słaba, nie ma się czego bać, nie zwiększaj finansowania armii, europo, nie
ale my jesteśmy zaangażowani w ten konflikt a nasz przeciwnik jest zdeterminowany i nie przyjedzie tu nas fizycznie mordować tylko w jednym przypadku - jeśli zostanie pokonany wcześniej.


@thorgoth: brednie. To jest niczym nie podparte stwierdzenie.

Nie wszystko musi być w twoim indywidualnym interesie, jeśli obce ci są wartości wyższe i myślisz jednak tylko o swojej dupie to możesz pomyśleć chociażby o przeanalizowaniu sytuacji kilka lat w przód i przemyśleniu co
brednie. To jest niczym nie podparte stwierdzenie.


@hub_bub: jest poparte cała historia kacapskiej państwowości. Czy ruscy kiedykolwiek w historii, choć jeden raz, nie zachowali się jak typowi ruscy?

No właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)