Wpis z mikrobloga

Przewalutowania w Degiro kosztują jeśli się tam nie ma portfela w dolarach. A jeśli się ma, to opłata za wymianę EUR na USD wynosi minimum 10€ , tak samo USD do EUR z powrotem.
Kupujesz i sprzedajesz akcje na Nasdaq w okolicach 1000 zł, to płacisz 2€ za kupno i 2€ za sprzedaż, dodatkowo około 1€ za przewalutowanie.
Wychodzi 6€ w obie strony.

Polecacie jakieś tańsze alternatywy do #degiro ?
#gielda @kalkulatorgieldowy
  • 4
@rukh:
Jak zaczęli doliczać tyle różnych dziwnych opłat to jak likwidowałem pozycję to wypłaciłem wszystko w #!$%@? oprócz 1 pozycji, na której mam duży zysk a póki co podatku nie chcę płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
XTB najtańsze jak wystarczy Ci tyle co w Degiro, bo do 100k miesięcznie jest za darmo. Interactive brokers dla bardziej zaawansowanych inwestorów jak chcesz opcje, margin lub więcej instrumentów jak w
via Wykop
  • 0
@Mysciak: IBKR też by był moim wyborem w przypadku handlowania opcjami. Na razie siedzę w Degiro. Opcje są dla mnie zbyt ryzykowne, a popełniam błędy przy longowaniu zwykłym.
@rukh: w ibkr masz teraz 0,002% ale minimum 2$ prowizji za przewalutowanie, ale portfel trzymasz normalnie w dolarach więc przewalutujesz raz, prowizja przy zakupie akcji NQ zaczyna się od 0,35$ przy wybraniu zmiennych opłat zamiast stałych, wypłata kasy 10$, generalnie polecam jeśli handlujesz większymi kwotami, procentowe opłaty się rozwadniają im większą kasę inwestujesz