Wpis z mikrobloga

Dobra, sprawa wygląda tak. W kwietniu czeka mnie wyjazd do Japonii i pojawił się problem w postaci szczepionki na Japońskie Zapalenie Mózgu. Ixiaro, bo tak się nazywa, nie jest dostępne nigdzie w Polsce, choć receptę dostałem. Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją u może wie, jak rozwiązać ten problem? Może ktoś sprowadzał z zagranicy albo coś w ten deseń?

#szczepienia #zdrowie #podroze #podrozujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
@Myhell Problem jest nieustannie od lat, placówki med podróży skupują. Można próbować zamówić u producenta ale raczej marnie to wygląda. Cena w placówce +200zl od ceny aptecznej
  • Odpowiedz
@Myhell: może zweryfikuj jeszcze raz czy potrzebujesz tego szczepienia, przypadki JE w Japonii występują sporadycznie, a ewentualny czas w którym można to złapać przypada od czerwca do października.
  • Odpowiedz
  • 1
@kishibashi: Po prostu zaleca się, aby zaszczepić się przed wyjazdem na to choróbsko, zwłaszcza, gdy ma się zamiar odwiedzać tereny pozamiejskie, co w moim przypadku jest trafne, bo zamierzamy odwiedzić kilka tamtejszych parków narodowych. Ogółem plan wycieczki, jaki sobie ułożyliśmy ze znajomymi, jest bardzo różnorodny.
  • Odpowiedz