Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw i okolic - szukam mieszkania lub niewielkiego domu (nie znam się na domach, więc na ten moment to znak zapytania).
Które tereny nie są na maksa zabudowane? Nie musi być sam Wrocław, może być coś bardziej w stronę Oławy, Sobótki/Wałbrzycha. Innych za bardzo nie znam.
Połączenie kolejowe niedaleko lub (auto)busowe to byłaby spoko opcja.
Święta Katarzyna wygląda dobrze. Sobótka też nie najgorzej.
Dla tych co się nie orientują: może wiecie które dzielnice, wioski czy miasta mają spory ruch (większy niż gdzie indziej) i/lub smog, to takich będę unikać :)
Dzięki!
#dolnyslask #olesnica #walbrzych #sobotka #legnica #olawa #pytanie #nieruchomosci
  • 19
  • Odpowiedz
@6th_Sense: Z Twoich kryteriów wiem, że nie lubisz dużego ruchu, zabudowania i że ważny jest dla Ciebie dostęp do komunikacji zbiorowej. To za mało, żeby cokolwiek doradzić.

Nie wiem gdzie pracujesz i będziesz wiązał przyszłośćz pracą. Chodzi mi o lokalizacje. Nie wiem czy masz auto.
Wiedz, że nawet gdy teraz teren nie jest zabudowany to nie znaczy, że nie bedzie zabudowany w najbliższej przyszłości. Miękinia nie jest obecnie dość zabudowana, ale
  • Odpowiedz
@6th_Sense Kobierzyce, ewentualnie Żórawina. Kobierzyce - mieszkania 9k za metr, szkola, przedszkole, pkp, gminny autobus, Sensowny dojazd do Wrocławia bez korków.
  • Odpowiedz
  • 0
@Darth_Gohan: ach, słuszna uwaga: co najmniej 3 pokoje, co najmniej 65m2. Nie interesuje mnie parter ani ostatnie piętro, jeśli mówimy o blokach.
Jeżeli dana lokalizacja ma własny teren(ogródek) to super. Musi mieć miejsce postojowe lub garaż.
Bardziej mnie interesuje rozeznanie po okolicy niż doradzanie konkretnego mieszkania/domu :) Czyli jakie jest natężenie ruchu, co się zawsze korkuje a gdzie jest względnie ok, czym można dojechać oprócz samochodem, czystość powietrza (to mogłabym sobie
  • Odpowiedz
  • 0
@Maly_Jasio: jeśli mam wybór to tak, cenię sobie ciszę mimo, że jestem dzieckiem blokowisk.
Komunikacja zbiorowa do Wrocławia ok, ale jeśli dana miejscowość ma swój urząd, markety, szkoły i przychodnie, to sam Wrocław nie ma już większego znaczenia.
Nie chciałabym mieszkać przy jakimś węźle komunikacyjnym, gdzie nie można z osiedla wyjechać ani otworzyć okna, bo taki hałas i zapylenie. Zdecydowanie nie niedaleko lotniska (mieszkałam na warszawskich Włochach, wiem czym to pachnie).
  • Odpowiedz
@6th_Sense: No to może Trzebnica? Jest czołowa stacja kolejowa, droga rowerowa, blisko Wrocka. Miejscowość jest ładna, cicha, z pięknym parkiem.
A jeśli nie zależy Ci na mobilności to może Milicz położony wśród doliny Baryczy. Na emeryturze tam siebie widzę.
  • Odpowiedz
@6th_Sense: Sobótka akurat fajna, spokojna miejscowość, okolica dość turystyczna, sporo szlaków, 2 kąpieliska w zasięgu kilku km, jest gdzie się tam ruszyć poza beton i jakiś park miejski
  • Odpowiedz
Sensowny dojazd do Wrocławia bez korków


@notBart: nie ma czegoś takiego jak sensowy dojazd do Wrocławia bez korków. Przypominam, że jak chcesz z Kobierzyc dostać się do śródmieścia/centrum, to albo musisz jechać Karkonoską albo Czekoladową/Karmelkową. Nie polecam szczególnie popołudniem. A jeśli mówimy o dojeździe to z każdej strony prędzej czy później, a raczej później utkniesz.

Siechnice Smolec


@Megidox: polemizowałbym. Od strony Smolca, pierwsze co nie jest zabudowane to Kębłowice (ale
  • Odpowiedz
@czarny_matt94 właśnie że jest - teraz mam 28 minut do Galerii Dominikańskiej. Ja na ogól śmigam do Wroclavii albo na Tarnogaj, gdzie mam biuro - max 30 minut.
1. Sa godziny, którymi jezdzi się S8 + A4
2. Popołudniami śmigam do centrum S8 plus Legnicka, na Tarnogaj cisnę wioski Wilczków, Galowice, Mędłów, obwodnica już jest przed Ołtaszynem, Brochów i jestem na miejscu.
Pociąg 30 minut i jestem na Głównym.
  • Odpowiedz
@6th_Sense: Jak nie lubię Jagodna, tak uważam że na konduktorskiej powstały naprawdę fajne domki, bliźniaki. Nigdzie nie kupisz niczego tak blisko centrum w takiej cenie. Blisko do A4, do centrum 1.5 km do tramwaju (to jest 20 minut piechotą. Ewentualnie jakiś dom na gaju ale to ceny wysokie.
  • Odpowiedz