Wpis z mikrobloga

@Gours Niech mi ktoś wyjaśni jak w czyimś zakutym łbie mogło dojść do rozumowania według którego za problemy rolników mogą odpowiadać mieszkający u nas uchodźcy? Co oni mają z tym wszystkim wspólnego?

Z każdym dniem tych protestów mam ochotę przypomnieć sobie trochę teorie malarza o nadludziach i podludziach, bo aż nie mogę uwierzyć, że takie jednostki jak ten rolnik chodzą normalnie po ulicach
@SoplicaTadeusz:

Niech mi ktoś wyjaśni jak w czyimś zakutym łbie mogło dojść do rozumowania według którego za problemy rolników mogą odpowiadać mieszkający u nas uchodźcy? Co oni mają z tym wszystkim wspólnego?


Chodzi o swego rodzaju odpowiedzialność zbiorową, której domagają się osoby tak myślące. Możliwe, że gdzieś tam czują podświadomie, że deportowane osoby zrobią porządek na Ukrainie i tamtejsi obywatele nie będą obciążać polskiego budżetu( oczywiście nikt nie wierzy w korzyści
@gupi_ja: aaaa, i Rzeź wołyńska, ciągle żywa w pamięci wielu Polaków, wielu miało rodziny, które cudem uszły z życiem, albo tylko pojedyncze osoby się uchowały( chociaż sam mam 29 lat, i mam wrażenie, ze jeszcze 10 lat temu mało kto kojarzył te wydarzenia, a może nie mówili ludzie, nie mam pojęcia). Do póki Ukraina nie przeprosi publicznie i nie potępi tamtych czynów, to masa Polaków będzie ich traktować ja ludzi drugiej
@GryzeKisiel

To prowokacja! Ci wszyscy rolnicy jadący dookoła wcale tak nie myślą tylko ten jeden! Oni w ogóle tego napisu nie widzą, bo gdyby go tylko zauważyli to na pewno by zaragowali, prawda? Prawda?


Ilu rolników protestuje i ilu póki co miało #!$%@? transparenty? Weź podaj kontretne liczby to będziemy mogli obiektywnie ocenić.
Co oni mają z tym wszystkim wspólnego?


@SoplicaTadeusz: A co mają przeciętni Polacy, że rolnicy blokują drogi na zachodzie kraju? Niby, żeby uświadomić, tyle, że ile? 90% społeczeństwa wie o co chodzi, więc ten argument do mnie nie trafia kompletnie. Niech blokują granicę na wschodzie, dojazdy do centrów logistycznych, sejm, kancelarię premiera, pałac prezydencki... Jak oni oczekują jakichś zmian, jak jedyni, którzy odczują ten strajk to zwykli Polacy dojeżdżający do swojego
Niech mi ktoś wyjaśni jak w czyimś zakutym łbie mogło dojść do rozumowania według którego za problemy rolników mogą odpowiadać mieszkający u nas uchodźcy? Co oni mają z tym wszystkim wspólnego?


@SoplicaTadeusz: @Gours @GryzeKisiel @HaloPolicja96 @moj_wykopowy_login @gupi_ja @TomdeX Ale to nie tylko problem rolników. Wczoraj czy przedwczoraj ktoś na wykopie się skarżył, że mimo że mieszka 30 lat w Polsce, pracuje i płaci podatki to nie dostał bk2%, a wielu Ukraińców
@Chris_Karczynski każdy doi, jak może, nie ma przecież obowiązku pobierania socjalu, ale jak dają to każdy weźmie, niezależnie od narodowości i tak jak napisałeś, to rządu wina, dlatego uważam, że rolnicy protestują nie tam gdzie powinni. Nic tym nie zdziałają.
i mam wrażenie, ze jeszcze 10 lat temu mało kto kojarzył te wydarzenia, a może nie mówili ludzie, nie mam pojęcia).


@gupi_ja: Wydaje mi się, że masz dobre wrażenie. Temat Wołynia całkiem przypadkowo zaczął się rozkręcać około 2014 roku, kiedy Ruscy weszli na Ukrainę. Chyba wiemy, kto to nakręcał.
@GryzeKisiel: tak powtarzane milion razy na strajkach ze strajkujacy sie odcinaja od takich haseł i żeby reagowac na prowokacje ale wiesz dobrze ze tusk to master lvl w prowokacje