Wpis z mikrobloga

Robię od lat przy filmach ślubnych, okazjonalnie reklamówki, spoty. Myślałem, żeby bardziej wejść w reklamowy rynek to pojawia się coś takiego jak #sora i już wiem, że to nie ma sensu.

Zostaną więksi gracze, bo mniejszym firmom, do których chciałbym uderzyć, wystarczy generator (za 2-3 lata). Branżę czeka los copywriterów, grafików, lektorów i od cholery innych zawodów. 80-90% czeka bezrobocie. Ślubniakom to nie grozi, bo jeszcze nie ma robota, który pójdzie na przygotowania, ślub, wesele i zrobi kreatywny plener. Z drugiej strony - jeszcze kilka lat temu myślałem, że co jak co, ale kreatywne zawody są nie do zastąpienia. I już niczego nie jestem pewien. Niedługo tomik poezji napisany przez AI wygra jakiś konkurs, sztuczna inteligencja stworzy popową piosenkę, która stanie się hitem. Może nawet nie będziemy o tym wiedzieli, bo ludzie będą udawali autorów.

Nie chce brzmieć jak kowal, który obawiał się samochodów, ale czy ktoś na świecie myśli, co zrobić z milionami ludzi, dla których zabraknie pracy? Niedługo dojdziemy do absurdu rodem z powieści s-f, że "biurową" pracę przejmie IA, a człowiekowi zostaną nieliczne fizyczne zawody. Przecież to jest gigantyczna rewolucja. Kto będzie płacił podatki? AI?

#ai #polska #pytanie #technologia filmowanie #film
  • 10
  • Odpowiedz
Niedługo tomik poezji napisany przez AI wygra jakiś konkurs, sztuczna inteligencja stworzy popową piosenkę, która stanie się hitem. Może nawet nie będziemy o tym wiedzieli, bo ludzie będą udawali autorów.


@Promilus: te rzeczy będą oznaczane i dojdą regulacje prawne, ale to i tak nigdy nie powinno być możliwe. Cały czas mówię, że te gnoje nie zastępują ludzi w pracy, tylko w byciu ludźmi.
  • Odpowiedz
  • 0
@bzdr kary za brak oznaczeń to akurat najprostsza sprawa - coś na wzór podrabianej gotówki. W Polsce dostaje się za to nawet 25 lat. I tak też powinno być w przypadku AI.
  • Odpowiedz
@Djelon: Ja tam cały czas uważam, że zdjęcia ze ślubu są fajniejsze.

Filmy to raczysko :P i potem katowanie oglądaniem tego filmu.

To coś jak kiedyś było w szkole - odwaliłeś coś, ale nikt tego nie nagrał - po tygodniu wszyscy zapomnieli.
a teraz ? całe życie będziesz oglądał kogoś z śmietnikiem na głowie bo mu zrobili filmik :P

... i się dziwią, że taka depresja wśród dzieci i młodzieży :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Djelon to by się sprawdziło dla takich filmów w starym stylu - monotonnych i długich. I ta kamerka nie przesunie wujka, który akurat zasłoni parę młodą.
@nairamk zależy jaki film i jakie zdjęcia. Teraz robi się często w formie tekedyskowej z wyodrębnieniem ciekawych "momentów głosowych".
  • Odpowiedz
I ta kamerka nie przesunie wujka, który akurat zasłoni parę młodą.


@Promilus: ale za to AI może wygenerować dowolną scenę, nie koniecznie widzianą przez kamerę ;)
  • Odpowiedz
@Promilus sorki że tak odkopuje, ale to jest ważny i ciekawy temat.

Juz rok temu jakis ośrodek badań w USA stwierdzil, że 300 mln miejsc pracy na świecie może być zagrożonych do 2030 przez zastąpienie AI.

Dziwne czasy nadchodzą, ludzie się śmieją, ale zobacz sobie na YT reklamę maxi on (jakoś tak). Została wygenerowana za pomocą AI. Oczywiście ktoś to nadzorował itp. ale ile czasu i pieniędzy do zaoszczędza.

Generalnie przy zastąpieniu
  • Odpowiedz
  • 0
@Volantie AI to jest kolejny kamyczek do fali, na której już jesteśmy: wojen, wielkich migracji, rewolucji ludowych, kryzysu demokracji, religijnego fanatyzmu. I za naszego życia raczej będzie się tylko nasilać aż w końcu za 30 lat dostęp do guzików atomowych uzyskają ludzie, którzy postanowią ich użyć na masową skalę.
  • Odpowiedz