Wpis z mikrobloga

#podroze #usa
Planujemy w dwie pary podróż do USA na przełomie kwietnia i maja. Dla wszystkich będzie to pierwszy raz. Czas trwania 18 dni.
Chcielibyśmy zobaczyć:
-NY
-LV
-Miami
-Wielki Kanion
Potencjalnie LA, ale wydaje mi się, że na to czasu zabraknie.
Jakieś generalne rady? Coś za dużo na liście albo czegoś brakuje? Jak wyglądają ceny bagażu w lotach wewnętrznych? Może jakiś link, z podstawowymi informacjami np. gdzie szukać noclegów w każdym z miast, żeby nie zbankrutować, ale też żeby nie tracić po pół dnia na dojazdu. Ogólnie jakieś takie praktyczne rady mile widzianwe.
  • 12
@Yahoo_ jak dla mnie ekstrema na 18 dni ale do odważnych świat należy :) ja ogarniam zawsze noclegi w USA przez Booking - może 100 pln drożej ale spokój jest bezcenny. Auto weź z pełna polisa i bez limitu km bo przy takiej trasie zawstydzasz ciężarówki. Co do lokalizacji hoteli to musisz sprawdzić gdzie są a potem w guglu - jakaś dzielnia safety index bo nie wiemy co gdzie chcesz oglądać. Możesz
@Yahoo_ byłem dwa razy w USA ale w ponad 1,5 rocznym odstępie czasu LA a później Miami. Jak chcesz tanio to szukaj samochodów które są niezbędne na Turo a mieszkania na AirBnB bo nie będą wymagać karty kredytowej i manipulacji z cenami. NYC ogarniecie bez samochodu bo chyba city pass za $35 na tydzień a później samolotem do Miami, tam już lepiej samochód choć autobusy jeżdżą a później LV i tam kiblujecie
FeyNiX - @Yahoo_ byłem dwa razy w USA ale w ponad 1,5 rocznym odstępie czasu LA a póź...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@Yahoo_: Jeśli chcecie zobaczyć dużo z tej listy, to wybierzcie sobie LA, LV i Kanion. Reszta jest daleko i jazda może was zajechać. Chyba, że lubicie jeździć, ale sama Floryda ma tyle atrakcji, że nie wiem gdzie na to czas znajdziecie.
Spanie ogarniajcie przez Booking, Airbnb i Priceline.
Do samochodów też polecam Priceline i samodzielne szukanie. Czasem w samej wypożyczalni można znaleźć lepszą ofertę niż w sieci.
Ostrożnie z jazdą, pełno
@Mihaueck zależy co wybierzesz ale jest wersja premium i wtedy nic nie płacisz w przypadku szkody, ja brałem zawsze standard i zobowiązanie wynosiło $500 ale nigdy nic się nie stało. Hertz wiem że w LA to straszny burdel poza tym dowiedz się czy obowiązuje na USA.

Plus taki że na Turo można zapłacić z góry revolutem i nikt nie pyta o kartę tylko prawko na miejscu (czasami samo zdjęcie), na ich stronie
@DanielAquarius w Kalifornii i Florydzie nikt nie pilnuje i każdy jeździ ponad limit, sporadycznie na zadupiach stoją z radarem. I nie wiem jak całą Floryda ale Miami to zwiedzenia na max 3 dni. I oni miedzy miastami chcą się przemieszczać samolotami
@FeyNiX: Ja mam inne doświadczenia. Końcówki miesiąca, to rzeźnie i na odcinku kilku mil widywałem po kilka radiowozów ze schwytanymi piratami.
Samo Miami jest małe, ale aglomeracja Miami ma już pełno rozrywek, od klubów, restauracji, po plaże, muzea, mecze różnych dyscyplin czy imprezy okolicznościowe.
Moim zdaniem nawet na latanie samolotem te 18 dni to może być mało. Lizną wszystko powierzchownie.