Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy samodzielnie zbudowany od zera dron FPV.
Lista podzespołów:
-rama SpeedyBee Master 5 V2
-stack SpeedyBee F7 V3 BL32 50A 30x30
-silniki SpeedyBee 2306.5-1800KV
-VTX Walksnail moonlight
-GPS BZGNSS BZ-181
- i akcesoria typu dłuższy kabel FC-ESC i ledy
-odbiornik SpeedyBee Nano 2.4G ExpressLRS
-śmigła GEMFAN 51466-3 V2


#drony #fpv #diy #chwalesie
litowo-polimerowy - Mój pierwszy samodzielnie zbudowany od zera dron FPV.
Lista podze...

źródło: 1000016259

Pobierz
  • 29
@GRBAS:

Jakie koszta?

Około 470euro mi wyszło za same części.

Jesteś w stanie go porównać do jakiegoś firmowego np "DJI" pod kątem możliwości?

To dron FPV a nie fotograficzny. Zupełnie dwa odrębne światy. Drony DJI służą do fotografii, a ten do freestyle czy szybkich przelotów, pościgów.
@moj_wykopowy_login:

skąd wziąłeś projekt?

zasugerowałem się wersją BNF na O3. Tylko ja chciałem 5' z vtx walksnail oraz spróbować czy dam radę zbudować coś sam.

Jaki ma zasięg?

Trudne pytanie. Zasięg video zależy od wielu czynników. Są ludzie co na tym systemie odlatują na wiele kilometrów i są sytuacje że traci się zasięg po kilkuset metrach. A według prawa w scenariuszu standardowym czy A1/A3 można odlecieć na 500m maksymalnie.
@litowo-polimerowy: możesz rzucić jakąś stronkę z projektami? Idealnie chciałbym zrobić coś małego mieszczącego się w dłoni do zabawy po domu i ze stosunkowo dużym zasięgiem 500-1000m.
Oczywiste mówię o świecie idealnym. Domyślam się że rozmiar będzie rósł ale będę wdzięczny jak coś podrzucisz. Mam drukarkę 3d jak cos
@moj_wykopowy_login: taką podstawową stroną jest ta którą prowadzi Joshua Bardwell, masz tam zestawy od tiny whoopów (65mm malenstwa) do takich dużych, a do tego tak jak litowo-polimerowy możesz sobie znaleźć jakiś zestaw BnF (gotowca złożonego, gotowego do lotu) i na nim się wzorować. Jak interesują Cię duże odległości no to szukaj z frazą "long range", lipo ma 4" (chyba Flywoo Explorer LR HD) i myslę że mniej więcej taka wielkość
możesz rzucić jakąś stronkę z projektami?

Nie wiem czy takie w ogóle istnieją.
Jak chcesz coś zbudować wybierasz interesującą cię rozmiarowo ramę, dobierasz do tego komponenty i budujesz. Ale jest taka grupa dronowa na discordzie o nazwie MRC tam doradzą ci lepiej.

Idealnie chciałbym zrobić coś małego mieszczącego się w dłoni do zabawy po domu i ze stosunkowo dużym zasięgiem 500-1000m.

Jeśli ma być to mały dron do latania w domu to
@litowo-polimerowy: szacunek, trzeba mieć łeb na karku.
Takie drony sie buduje samemu dla satysfakcji, czy jest on lepszy niż sklepowy dron za te same pieniądze? Lub czy wartością jest spersonalizowanie produktu jak np. w szyciu na miarę?
@Tymajster: @moj_wykopowy_login
Nie trzeba samemu dobierać wszystkich komponentów (myślę, że będzie to bardzo czasochłonne wchodząc w temat od zera). Można powiedzieć, że producenci sprzedają takie gotowe zestawy jak Ikea, tylko do poskręcania, np ten https://geprc.com/product/geprc-mark5-hd-o3-freestyle-fpv-drone-green/
a tutaj przykładowy unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=16rnrYDQaiM
Dwóch głównych producentów jakich ja kojarzę to GepRC i iFlight.