Wpis z mikrobloga

Kiedy my, Polki i Polacy, się nauczymy być razem? W myśl zasady " jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"?.. na KAŻDYM szczeblu i szerokości.. ,/Kiedy zrozumiemy źe trzeba się jako naród wzajemnie wspierać? Że Polak do Polaka powinien być krystaliczny i troskliwy.. A na drugiego rodaka spogladać jak rodzinę swą?

Romowie tak potrafią, ukraińcy tak potrafią i inne narodowości też.. tylko my dajemy się rozgrywać..

#przemyslenia #polska #ukraina
  • 14
Kiedy my, Polki i Polacy, się nauczymy być razem? W myśl zasady " jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"?


@Pokojowa: Kiedy rolmnicy przestaną patrzeć na koniec swojego nosa. Nie było ani jednego traktora wspierającego w czasie strajku kobiet. Ani jednego w czasie protestów nauczycieli. Ani jednego kiedy medycy domagali się ucywilizowania warunków pracy.

Kiedy przyszli po kobiey nie protestowałem, byłem rolnikiem.
Kiedy przyszli po nauczycieli nie protestowałem, byłem rolnikiem.
Kiedy przyszli
ukraińcy tak umią i inne narodowości też.. tylko my dajemy się rozgrywać..


@Pokojowa: Ukraińcy? Serio? Wiesz jak ten naród jest podzielony? Nie chodzi tylko o kwestie Rosji, ale też władzę oligarchów, korupcję i związane z tym kliki różnych lobby. Ukraina #!$%@?ąc od wojny ma poważne problemy społeczne na czele z korupcją, alkoholizmem, turbo niską dzietnością, jest zła opinia o całej klasie politycznej na czele z Zeleńskim. Zryw patriotyczny z początku wojny
  • 0
@Filipterka25 Rolników cenie, bo mają odwagę wyjść i zaprotestować. Skąd masz info że z jednej z grup co uprzednio protestowali, nie był ktoś na proteście ze środowiska rolniczego? Infaltylne wyobrażenia. A jeśli jednak nie.. msm nadzieje że to się zmieni..
@Pokojowa:

ukraińcy tak umią i inne narodowości też..


Że co? Okradanie pomocy humanitarnej/wojskowej i sprzedawanie jej, przez co umierają ludzie na froncie i pomoc nie trafia tam, gdzie trzeba - to dla ciebie jednoczenie się ludzi i wspieranie? Ukraina jedynie co dobrze robiła i robi, to oligarchą dobrze.

Inne kraje/narodowości - funkcjonują podobnie jak my. W każdym kraju są kłótnie grup interesu.
@Pokojowa: Dałaś złe przykłady z narodowościami, ale idea słuszna.
Te narody, których obywatele są razem i wspólnie dbają o dobro kraju, są dużo silniejsze i trzeba się z nimi liczyć międzynarodowo.
@Pokojowa: trybalizm to raczej cecha prymitywnych społeczności - jak w jakieś Somalii ktoś z twojego klanu dostanie po mordzie to nie pytasz czy wcześniej ukradł atakującemu kozę tylko od razu lecisz się mścić.
@Pokojowa: kolego, codziennie korporacje i politycy staraja się maksymalnie podzielic spoleczenstwo bo takim latwiej jest sterowac. Jesteśmy na straconej pozycji, jedyne wyjscie to zamknac sie w swoim lokalnym, niepodzielonym swiecie :) a swiat niech toczy swoje wojny o wszystko.
ukraińcy tak potrafią


@Pokojowa: skończyłem czytać xD jedna połowa kraju nienawidzi drugiej bo mówią w innym języku, zjednoczeni w UJ. Polacy się zjednoczyli 15 października, dzięki czemu masz nowy rząd. Jesteśmy zjednoczeni bardziej niż to na pierwszy rzut oka sie wydaje. A że się kłócimy? To normalne w demokracji