Wpis z mikrobloga

@dzielnyparafianin: ja mam trochę więcej nadpłaty więc dziękuję grzecznie że pieniążki dostanę prawie bezpośrednio z twojego konta ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A tak na serio to gadaj z działem kadr albo zleceniodawcą, bo to on coś #!$%@?ł I nie odprowadził poprawnie składek
  • Odpowiedz
To na bank z umowy zlecenia. Założę się o 100 zł. Miałem tak samo u starego Januszka biznesu. Jak dostałem podwyżkę 1000zl na umowie zlecenie, podstawa dalej na UOP, tak skończyły się zwroty z US, a zaczęły dopłaty. #!$%@? w dupę januszom biznesu - polskim #!$%@?, całe życie doplacajacym do interesu i nie mogącym się od 30 lat niczego dorobić.
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna:

Dlaczego za pomyłkę pracodawcy/kadr na UOP ma płacić pracownik później?

Ten podatek i tak zapłaciłby pracownik, jeśli nie wcześniej w postaci zaliczek, to tak jak tutaj w rozliczeniu rocznym.

@dzielnyparafianin Sprawdź Pity-11. Stawiam, że ze zlecenia nie odprowadzali zaliczek, ewentualnie przekroczyłeś 120k dochodu, a miałeś odprowadzane tylko 12%
  • Odpowiedz
Jak ustalić skąd oni to wzięli?


@dzielnyparafianin: to wyliczenie jest wynikiem analizy dokumentów od twojego pracodawcy (pracodawców?), te dokumenty masz na tej samej stronie gdzie jest wyświetlana ta wartość.

Jak nawet tego nie wiesz to lepiej idź do księgowej bo sam to nic nie ogarniesz.
  • Odpowiedz
@dzielnyparafianin Sam #!$%@?łeś i tyle.

Jak chcesz być dalej rozliczany z 12% to siedzisz cicho i tyle, a jak chcesz żeby miec 32% to idziesz do kadr.

Druga sprawa jeśli mialeś umowę zlecenie to z tych zleceń np zleceniodawca nie musiał odporawdzać 32% tylko 12%, bo go o tym nie poinformowałeś.
  • Odpowiedz