Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym schudnąć, ze względu na chorobę stawów odpada mi bieganie, a nawet na rowerze bywa źle.

Mam zamiar pływać, zawsze to lubiłem, za młodu nawet udział w różnych zawodach brałem z dobrymi wynikami. Pytanie brzmi - gdzie w #krakow znajdę basen na którym można popływać, wykupić karnet, czy coś takiego? Godziny otwarcia nie mają dużego znaczenia, mam dość elastyczną pracę.

#plywajzwykopem #plywanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ginden: pamiętaj, że pływając musisz się dwa razy bardziej pilnować z jedzeniem. Czytałem artykuł (potwierdzony oczywiście badaniami), że chodząc na basen trudniej chudnąć, ponieważ po wyjściu z zimnej wody zwiększa się mocno apetyt. Po bieganiu/rowerze jest odwrotnie (najczęściej) apetyt spada.
  • Odpowiedz
Po bieganiu/rowerze jest odwrotnie (najczęściej) apetyt spada.


@piciek: U mnie było odwrotnie :D 6k kcal dziennie bo chudłem. Apetytu dostałem takiego, że groziło mi bankructwo. Jadłem dziennie tyle ile mała etiopska wioska tygodniowo.
  • Odpowiedz
@Ginden: Basenów jest naprawdę sporo w Krakowie. Wiem, że niektórzy lubią wybrzydzać, ale na twoim miejscu wybrałbym najbliższy w okolicy. Masz jeszcze Koronę, YMCA, basen na Wiśle, chyba UP też ma swój basen. Jest w czym przebierać.
  • Odpowiedz
@Ginden:

No to ja się wypowiem co do UEKu:

Tak wygląda obłożenie http://www.uek.krakow.pl/files/common/studium-wychowania-fizycznego/basen/wstep%20na%20bilety%20od%209.III.pdf Jak widzisz, poniedziałki, wtorki, piątki i weekendy są w miarę luźne.

Nie ma karnetów, bilety ulgowe kosztują 5zł, normalne 10zł. Pływa się 45 min, nie ma raczej restrykcji na długość przebywania w szatni. Jeśli zdecydujesz się na UEK to pamiętaj żeby koniecznie mieć przy sobie monetę 5zł/1eur, bo inaczej nie zamkniesz szafki. Co do tłoku: zwykle pływa
  • Odpowiedz
mieć przy sobie monetę 5zł/1eur


@an21: @Ginden: 1zł działa jako 1 euro, potwierdzone info

a UEKowski basen polecam, choć w godzinach wieczornych potrafi być tłoczno, 3-4 osoby na tor
  • Odpowiedz
@Ginden: Polecam basen Korony. Wejście na 45 min, komfort pływania, gdyż głębokość zapewnia brak matek z małymi berbeciami oraz nie ma dużego ruchu -> idealny basen do pływania.
  • Odpowiedz