Wpis z mikrobloga

Zastanawialem sie ostatnio jakim cudem slowianie a szczegolnie Polacy i Slowianie wschodni sa uznawani za bialych. Byl o tym thread na looksmax.
Argumenty:
- nie wygladaja jak Biali ludzie krotkie okragle czaszki, male cofniete podbrodki, duze nosy szerokie albo garbate, duze usta itd. Totalnie inne czaszki, do tego nizsza atrakcyjnosc wsrod obu plci niz Biali ludzie.
- cywilizacja jest bardzo nie rozwinieta i kulturowo zawsze slowianie odstawali od reszty prawdziwie bialych kraji jak Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec czy Szwecji
-wszedzie gdzie nie pojada sa uznawani jako tania sila robocza tak jak reszta nie -bialych. Styl zycia slowian bardzo odstaje od bialych europejczykow szczegolnie WASPow, Polacy blizej maja do Turkow czy Hindusow.
- wysoka przestepczosc i niecywilizowane zachowanie charakteryzujace sie naduzywaniem Alkoholu, Agresja etc
- Polacy zawsze byli bardziej laczeni z reszta nie bialych jak Irlandczykami, Latynosami czy Zydami
- Genetyka: duza ilosc tureckiego, cyganskiego, zydowskiego i tatarskiego DNA i hablogrupa bardziej podobna do Indii niz np Skandynawii.

Link do dyskusji:

https://looksmax.org/threads/why-cant-slavs-be-considered-whites.935466/
Bylo ich wiele i duzo osob tam twierdzi ze Polacy nie sa biali.
Ja sie z opinia zgadzam ale
Ciekawy jestem waszych uzasadnien. #blackpill #p0lka #przegryw #polityka #genetyka #polska

Czy Polacy i inni Slowianie sa Biali?

  • Tak 61.5% (75)
  • Nie 38.5% (47)

Oddanych głosów: 122

  • 48
@Davidozz: absolutnie nie. Widzialem duzo Angielek i Rosjanek sila rzeczy.
Angielki: Proporcjonalne czaszki, donrze rozwiniete szczeki ladne blond wlosy, niebieskie oczy, dlugie zdefiniowane nosy, wysoki wzrost
Rosjanki: okragle mongloidalne rysy twarzy, male podbrodki, wlosy ni to blond ni brazowe jakies takie szare cienkie , twarze plaskie i oczy jak u azjatow
Pseudonaukowy rasizm rodem z XIX wieku, Wykop trzyma formę, chociaż dla odmiany to autorasizm, czy jak to nazwać. XD

Chociaż w sumie główny niemiecki przedwojenny propagator traktowania Słowian jako osobnego gatunku małp, Gustaw Kossinna, miał no właśnie, na nazwisko swojskie Kosina, więc też nihil novi sub sole.
@Wszebor: Pieprzysz o pseudonaukowym rasizmie, bo ktoś twierdzi, że Polacy nie są biali?

A czy to nie jest samo w sobie... rasistowskie? To insynuuje że stwierdzenie, że ktoś nie jest biały jest obraźliwe.

Jest wiele definicji "białego" człowieka. Idąc za nauką to nie ma klasyfikacji "białego człowieka". Jest tylko rasa kaukaska. I do niej należą zarówno bladzi słowianie, jak i ciemnoskórzy arabowie.
@JustTheDude: Czytałeś w ogóle OPa?

Przecież masz nawalone w całym pierwszym poście, jak byk że "nie białość" to niższość kulturowa, brzydota, wysoka przestępczość i inne bzdury. To nie ja tu z tym wyjechałem.

A "rasa" kaukaska" to prehistoria nauki dziś, i nie, Arabowie i Słowianie nie są szczególnie bliscy "rasowo".

Lepszym przykładem są bardzo ciemnoskórzy Tamilowie, którzy są autosomalbnie w miarę bliscy Europejczykom, przynajmniej niektórym, ale bardzo ciemnopigmentowi.

Niektórzy w sumie
@LordJacobRotshild chłopie Ty mówisz ze ciapsci Hiszpanie są bardziej biali od Polaków? Albo Włosi wyglądający jak Cyganie? Lub Brytyjczycy którzy są #!$%@? różowi albo maja czerwone piegowate mordy od picia? Polacy często maja blond włosy niebieskie oczy i jak najbardziej są biali
@Wszebor: Nie czytałem, bo nie obchodzą mnie incwelskie wysrywy. Liczy się tylko pytanie i jak dla mnie i wielu białych to słowianie biali nie są.

Generalnie podaje się tylko cztery rasy. Jakiekolwiek statystyki, czy cokolwiek takiego ma tylko: Biały, Czarny, Żółty i Latynos. W tak szerokiej i pospolitej (nienaukowej) definicji słowianie są biali. W jakiejkolwiek bardziej szczegółowej nie są. Ale to nie jest ani nic dobrego, ani nic złego.
@JustTheDude: Tak podane "cztery rasy" to bzdura nienaukowa właśnie, z tego co piszesz to wygląda na to, że o tym wiesz.

Z tak podanymi rasami to Aborygenów czy Papuasów siłą rzeczy trzeba wrzucić do "Czarnych" bo tak wyglądają, a najbliżej spokrewnieni są siłą rzeczy z "Żółtymi" jak Wietnamczycy, bo tą drogą mniej więcej rozpowszechniali się homo sapiens w tamte rejony.

A Słowianie jak najbardziej biali są, są dość blisko spokrewnieni z