Wpis z mikrobloga

@Opad4991: używaną markę premium znajdziesz bez problemu. Najtaniej to pewnie CLK W208, wiem bo sam miałem takiego z tempomatem a był w tak żałosnym stanie, że go sprzedałem za 2500 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@neil_mccauley89 aktywny tempomat to jest tempomat trzymający prędkość. Stare, pasywne tempomaty utrzymywały tylko otwarcie przepustnicy więc samochód przyspieszał w dół i zwalniał w górę.

To o czym mówisz to pewnie bardziej adaptacyjny/inteligentny tempomat.
@Opad4991:

aktywny tempomat (czyli z radarem), byl na pewno w bmw 7 e38
na filmie autor twierdzi ze od 1;05 nie dotknal zadnych pedalow a auto samo jedzie

najtansza opcja pytasz... to na pewno jakis stary premium bedzie. stawial bym na bmw 7, ale e65 w stanie "gruz". Za 15 tys dostaniesz.
WykopanyDzon - @Opad4991: 

aktywny tempomat (czyli z radarem), byl na pewno w bmw 7 ...
aktywny tempomat to jest tempomat trzymający prędkość. Stare, pasywne tempomaty utrzymywały tylko otwarcie przepustnicy więc samochód przyspieszał w dół i zwalniał w górę.


@pietryna123: what? xD
@bidzej: Mój samochód ma możliwość dołożenia tempomatu... Jest miejsce na dodatkowe cięgno na przepustnicy które blokuje ją w zadanym położeniu. Nie przeglądałem jak wygląda zwalnianie go przy hamowaniu itp. ale to jest tempomat pasywny. On mi nie dociśnie gazu pod górę żeby utrzymać zadaną prędkość bo on tylko "blokuje gaz".