Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z cyklu nowinki na rynku IT. Moja firma powiedziala, ze w tym roku nie bedzie zadnych podwyzek bo kryzys na rynku i do tego kurs dolara spadl. O zwolnieniach nie mowili, ale miedzy slowami mozna wyczytac, ze jak w drugim kwartale sytuacja sie nie polepszy, to kto wie kto wie.

Przewidzialem to juz kilka miesiecy wczesniej i aplikowalem na rozne stanowiska. Doszlo do raptem dwoch rozmow technicznych, jedna firma mnie zlala kompletnie a druga dala najbardziej rygorystyczny test rekrutacyjny jaki pamietam.

Widze lekkie odbicie w liczbie wiadomosci na LinkedIn wzgledem 2023, ale na 10 przychodzacych ofert przychodza ze 2 powiedzmy w miare a reszta na czarna godzine.

W mojej opinii nie jest kolorowo. Nie ma tragedii, bo w razie co nie mialbym problemu ze znalezieniem jakiejs roboty, ale nie usmiecha mi sie sytuacja na rynku.

#programista15k #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): A ja niczego rok temu nie przewidziałem tylko jak zawsze nauczyłem się czegoś nowego, potwierdzone top światowym certyfikatem. I tak samo rok wcześniej, i tak samo będzie w tym roku.

Klucz do zwolnień w mojej firmie był jeden: ludzie którzy się nie rozwijają, nie mają pasji, nie mają unikatowych zdolności, przyszli po bootcampie albo studiach na których nie uważali i mają trudności z obsługą terminala dobrze i nie wiedzą jak działa komputer, siec i kryptografia, robili w jednym w jednym języku myśląc, że zbudują jakoś swoją niesamowitą wartość na podstawie tego ile lat obeznania się z jedną domeną biznesową mają klepiąc proste CRUDy i tworząc tickety typu „docker się zepsuł” dla devopsów jak im ich własny kod Ruby wywali stack trace w C, bo nie potrafią go czytać, że mają gema nowego który wymaga nowej biblioteki xDDD - i jednocześnie nie potrafią przez te lata wskazać ani jednego dużego projektu który by wzięli na siebie, może wyszli ze swojej strefy komfortu, dowieźli coś co odblokowało nowe kontrakty itd.

Nie ma żadnego kryzysu.
Jest tylko
  • Odpowiedz