Wpis z mikrobloga

197 725 - 650 = 197 075
Data donacji - 23.02.2024
Rodzaj donacji - płytki krwi z osoczem
Miejsce donacji - RCKiK Wrocław
Grupa krwi - A Rh+
Prywatny licznik - 78731 ml

Krew oddaję mniej więcej od czasu kiedy przeglądam Wykop ale dopiero teraz założyłem konto bo czas najwyższy eliminować niektóre treści poprzez czarną listę :) Tak więc na tym tagu zamieszczam swój pierwszy wpis oraz oficjalnie witam się ze wszystkimi użytkownikami.

Przesyłam zdjęcia z mojej aktualnej książeczki HDK gdzie na pierwszej stronie jest suma oddanej krwi z poprzednich książeczek i dopiero teraz zauważyłem, że jest tam jakaś dziwna końcówka tj. 181ml. Błąd czy ktoś może umie to wyjaśnić? :)

W moim centrum krwiodawstwa donacja oznaczona jako E5 to są płytki z osoczem przeliczane na 1000ml ale nie jest to zestaw z dużym osoczem dlatego w baryłce zaznaczyłem jako płytki z małym osoczem (650ml) więc będą rozbieżności w mojej książeczce i tutaj w prywatnym liczniku ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

Jako ciekawostkę dodam, że każdy mililitr krwi zostawiłem w jedynym słusznym miejscu jakim jest moje RCKiK we Wrocławiu :) Zawsze przychodząc do centrum oddaję się w ręce wspaniałego personelu i to oni decydują, który składnik w danym momencie chcą ze mnie spuścić :)

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Dodaj wpis | Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
Zatoichisan - 197 725 - 650 = 197 075
Data donacji - 23.02.2024
Rodzaj donacji - płyt...

źródło: f9e0947067f41058a450e606a

Pobierz
  • 5
dopiero teraz zauważyłem, że jest tam jakaś dziwna końcówka tj. 181ml


@Zatoichisan: jeśli kiedyś przerwano donację w trakcie bo np. zemdlałeś lub przekroczyłeś czas oddawania (tak, jest takie coś) to wpisuje się wartość faktycznie oddaną
Omdlenie czy zasłabnięcie nigdy mi się nie przytrafiło. Mój organizm doskonale znosi każdy pobór. Często po donacji idę na jakiś trening kardio (unikam w tym dniu zajęć siłowych) i nie zdarzyło się jeszcze żebym miał po nim jakieś dolegliwości.
Faktycznie może kiedyś z jakiejś przyczyny donacja została przerwana ale nie pamiętam takiego zdarzenia. Przejrzałem książeczki i tam też same pełne wpisy. Nawet podsumowania poprzednich książeczek mają pełne wartości a w aktualnej taka