Wpis z mikrobloga

197 725 - 650 = 197 075
Data donacji - 23.02.2024
Rodzaj donacji - płytki krwi z osoczem
Miejsce donacji - RCKiK Wrocław
Grupa krwi - A Rh+
Prywatny licznik - 78731 ml

Krew oddaję mniej więcej od czasu kiedy przeglądam Wykop ale dopiero teraz założyłem konto bo czas najwyższy eliminować niektóre treści poprzez czarną listę :) Tak więc na tym tagu zamieszczam swój pierwszy wpis oraz oficjalnie witam się ze wszystkimi użytkownikami.

Przesyłam zdjęcia z mojej aktualnej książeczki HDK gdzie na pierwszej stronie jest suma oddanej krwi z poprzednich książeczek i dopiero teraz zauważyłem, że jest tam jakaś dziwna końcówka tj. 181ml. Błąd czy ktoś może umie to wyjaśnić? :)

W moim centrum krwiodawstwa donacja oznaczona jako E5 to są płytki z osoczem przeliczane na 1000ml ale nie jest to zestaw z dużym osoczem dlatego w baryłce zaznaczyłem jako płytki z małym osoczem (650ml) więc będą rozbieżności w mojej książeczce i tutaj w prywatnym liczniku ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

Jako ciekawostkę dodam, że każdy mililitr krwi zostawiłem w jedynym słusznym miejscu jakim jest moje RCKiK we Wrocławiu :) Zawsze przychodząc do centrum oddaję się w ręce wspaniałego personelu i to oni decydują, który składnik w danym momencie chcą ze mnie spuścić :)

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Dodaj wpis | Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
Zatoichisan - 197 725 - 650 = 197 075
Data donacji - 23.02.2024
Rodzaj donacji - płyt...

źródło: f9e0947067f41058a450e606a

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
dopiero teraz zauważyłem, że jest tam jakaś dziwna końcówka tj. 181ml


@Zatoichisan: jeśli kiedyś przerwano donację w trakcie bo np. zemdlałeś lub przekroczyłeś czas oddawania (tak, jest takie coś) to wpisuje się wartość faktycznie oddaną
  • Odpowiedz
  • 0
Omdlenie czy zasłabnięcie nigdy mi się nie przytrafiło. Mój organizm doskonale znosi każdy pobór. Często po donacji idę na jakiś trening kardio (unikam w tym dniu zajęć siłowych) i nie zdarzyło się jeszcze żebym miał po nim jakieś dolegliwości.
Faktycznie może kiedyś z jakiejś przyczyny donacja została przerwana ale nie pamiętam takiego zdarzenia. Przejrzałem książeczki i tam też same pełne wpisy. Nawet podsumowania poprzednich książeczek mają pełne wartości a w aktualnej taka
  • Odpowiedz