Wpis z mikrobloga

#lotnictwo #cpk #polityka

Ten gośc, jeden z największych stręczycieli za CPK, poniekąd przyznał, że CPK to wcale nie jest aż tak dobry pomysł. No bo skoro ludzi trzeba zmusić do przeniesienia się na te ewentualne lotnisko, to chyba coś nie jest ok, nie? Przypomina mi nieco to irytujące utrudnianie życia kierowcom, by się wynieśli do zbiorkomu.
  • 5
@qeti Aha, czyli te wszystkie kalkulacje ilości pasażerów i zysków były robione z założeniem, że Okęcie będzie skasowane?
To rzeczywiście super pomysł, żeby władować w Baranów tyle kasy XD
Zróbmy szybkie połączenia kolejowe między miastami, a nie szprychy zbiegające się do Baranowa...
Zróbmy szybkie połączenia kolejowe między miastami, a nie szprychy zbiegające się do Baranowa...


@Bashful: Otóż to, oni nie chcieli budować sieci kolejowej, bo sieć to sieć, ale właśnie te szprychy. Centralizacja na pełnej.
Przypomina mi nieco to irytujące utrudnianie życia kierowcom, by się wynieśli do zbiorkomu.


@qeti: Bo są podobieństwa między tymi sytuacjami. Jak namówić ludzi do zbiorkomu, który odkorkuje miasto inaczej niż dać temu zbiorkomowi wydzielone pasy ruchu?

I jest naturalne, że Okęcie ma być zamknięte. Niemcy otwierając lotnisko w Berlinie zamknęli stare. Infrastruktury zwykle nie mnoży się. Po cholerę np. byłoby budować dwie równoległe autostrady obok siebie.

Zróbmy szybkie połączenia kolejowe między
Okcydent - >Przypomina mi nieco to irytujące utrudnianie życia kierowcom, by się wyni...

źródło: bd9b9352b558c22b14a8cff136dfc010811f210878ef1403599b37a286447a97

Pobierz
@qeti: Przecież to oczywiste że to całe CPK na sens jedynie w wersji z likwidacją Okęcia. Tudzież okrojenia Okęcia do małego miejskiego lotniska. CPK to będzie nowe większe Okęcie, funkcjonujące 24h/doba. Inaczej to bez sensu bo chyba nie ma takich optymistów w branży którzy twierdzą że Okęcie zostanie tak jak jest, z taką liczbą odprawionych pasażerów a obok jebną megalotnisko na 15 mln pasażerów (czy ile tam planują). Tylko politycy boją