Wpis z mikrobloga

Mirki, mam 40k około na samochód. Mam też rodzinę w Dortmundzie i tanie połączenia lotnicze. Chcę kupić samochód, jestem na ryczałcie więc kupując od firmy mogę odliczyć połowę VAT.

Czy lepiej się nie pierodlić i kupić z komisu/salonu/kogoś w Polsce przez #otomoto czy szukać na niemieckich stronach, przylecieć do rodziny i kupić od Niemca i przyjechać tą furą do Polski.

Oferty które przeglądam w swoim regionie na #otomoto (Śląsk) głównie i tak są z komisów/od handlarzy i fury z Niemiec.

#mororyzacja #kupnosamochodu #niemcy #autokomis #samochody
  • 14
@Damasweger zastanawiam się tylko czy przy samochodzie do 40k gra jest warta świeczki. Czy przypadkiem podobny samochód w Polsce nie wyjdzie mnie finalnie cenowo podobnie gdy doliczę koszt lotu, czas poświęcony na to, rejestrację w Polsce, a mogę sobie potencjalnie tylko dodać problemów. Przed kupnem w pl odstrasza mnie to, że handlarz i tak kupował w niemczech więc na pewno narzuca sporą marzę (ale też jest fachowcem i się co kupić), ja
@FrankUnderwood: Nie wiem, zależy jakie to auto.

Jeśli to coś z marek premium to ja osobiście bałbym się kupować to nawet od prywatnych sprzedawców w okolicach #!$%@? Dortmundu xD Ten rejon to Zagłębie ciapatych cwaniaków sprzedających samochody więc szansa na minę jest w sumie podobna jak przy zakupie auta z komisu w Polsce.

Jakieś fiaty, japońce czy francuzy rzadziej ich interesują więc już trochę latwiej xD
. Czy przypadkiem podobny samochód w Polsce nie wyjdzie mnie finalnie cenowo podobnie gdy doliczę koszt lotu, czas poświęcony na to, rejestrację w Polsce, a mogę sobie potencjalnie tylko dodać problemów


@FrankUnderwood: Nie. Do Polski jeżdżą głownie szroty po srogich stłuczkach.

@erni13 Nie no jak weźmie w jakimś "Autohauzie" to raczej luźna guma, mi dali na dwulatka dwuletnią gwarancję. Zapłaciłem z 10% więcej niż rynkowa, ale po dziś dzień nie żałuje
@kurczakos1: ja mialem stluczke na parkingu i schweller dostal w tylek, ogolnie Renault Clio RS z 2014 wiec teoretycznie wirtschaftlicher totalschaden, jakis turas wzial go za 6k i z tego co widzialem na ebayu wstawil za 8, nie chce wiedziec jak wyglada (czy co przezyla..) "klasa premium" za 40tys zl
@kurczakos1: Ja tak samo, z tym że na 4 latka wtedy. Dziś ma już 12 lat i dalej śmiga

Ale wiesz jak jest, szukając dobrej okazji bo przecież ma być taniej niż w Polsce wielu potrafi się nadziać na "prywaciarza" a nie wspominając już o komisach u Aliego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WojciechM-ce: No ich tam też pełno z historycznych powodow, ale nie zauważyłem żeby aż tak bawili się w handel samochodami jak przykładowo Libańczycy którzy chyba nie zajmują się niczym innym xD

Nawet ziomek Turek mi mówił, że wśród nich krąży takie powiedzonko, że nie kupuje się samochodów z Ruhrgebiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)