Wpis z mikrobloga

Pamietam jak 10-15 lat temu wychodzily takie seriale jak Dexter, Breaking Bad, czy Game of Thrones to strach było wejść rano w internet bo wszędzie były burzliwe dyskusje, memy i spoilery. Teraz jakikolwiek serial by nie wyszedł to mam wrażenie że nic już takiego hype nie daje. Nawet jak House of the Dragon wychodził to mam wrażenie że nie zrobil takiego hype jak GoT.
Gdzie jest ten dawny hype?

#seriale
  • 11
@twardy-zawodnik: po prostu duże nowe filmy i seriale w dużo większej części niż kiedyś są #!$%@?. ostatnie nowe filmy jakie widziałem to blade runner i joker całkiem niezłe, a jeżeli chodzi o seriale to gra o tron całkowita porażka i kompromitacja. Wolę sobie obejrzeć anime.
wedle ścisłych reguł równości i różnorodności pomijając talent i wiarygodność


@6aesthetic9: Z takimi urojeniami można żyć normalnie czy to tylko na potrzeby wykopu?
@2aVV: Jakbyś oglądał seriale to byś wiedział że to prawda. Dlaczego według netflixa kleopatra była murzynką(i to w serialu dokumentalnym)? A według amazonu elfy w śródziemu bywały czarnoskóre? Nie znaleźli odpowiednio utalentowanych aktorów, którzy wyglądaliby tak jak postaci które grają są opisywane u źródeł? Czy może chodzi o to żeby było diversity i mniejszości były reprezentowane żeby zgarnąć więcej mamony?
A według amazonu elfy w śródziemu bywały czarnoskóre


@6aesthetic9: Straszne, przecież każdy wie, że w przyrodzie takie nie występują. Cóż za przekłamanie.

którzy wyglądaliby tak jak postaci które grają są opisywane u źródeł?


@6aesthetic9: Czyli jak Shakespeare ponad 400 lat temu coś napisał to każdy kto dzisiaj robi swoją wersję filmu/serialu/spektaklu bazującą na jego dziełach to lewacki krwiożerca?

Czy może chodzi o to żeby było diversity i mniejszości były reprezentowane
@2aVV: Mój pierwszy komentarz w tej dyskusji to było ogromne generalizowanie i nie twierdze że wszystkie seriale teraz są złe bo jest różnorodność. Ale strasznie mnie irytuje jak oglądam serial, który mi się nawet podoba i co jakiś czas przewija się nudny wątek, który jest tylko po to żeby go odhaczyć w exelu a nic nie wnosi do serialu(np. Chilling Adventures of Sabrina i wątek czarodzieja geja murzyna). Moim zdaniem obecnie
@6aesthetic9: Może nie w 100%, ale taka opinia jest czymś z czym można się zgodzić.

Jednak warto pamiętać, że trochę wynika to z faktu jak wiele produkcji obecnie powstaje.

Raptem 20 lat temu seriali premium (lub takich które chciały do tego aspirować) powstawało kilka rocznie, a królowały sitcomy i procedurale. Dzisiaj serial z kilkudziesięciomilionowym budżetem wlatuje na VOD jednego dnia, a za 3 tygodnie mało kto o nim pamięta.

Lost i
@franaa: raczej po wykopie 2.0 inteligentni, obeznani w kulturze i ciekawi dobrej fabuły ludzie stąd pdeśli, a zostało fame MMA, pisowcy, konfederuski i... jakieś niedobitki.