Wpis z mikrobloga

@cordianss: każdy menadżer też ma nad sobą kogoś przed kim musi pokazać wyniki i lepiej żeby te były pozytywne.

Ehh czasami tęsknię za zwykłym klepanie Daily tasków, no ale też ile można.
@cordianss: gdzie wy #!$%@? pracujecie xD Jakby mi ktoś robił estymaty za mnie to on by się tłumaczył czemu #!$%@?ł. Ja robię funkcjonalność, to ja robię estimate, najczęściej ziomeczek co jest łącznikiem między mną a biznesem jeszcze dodaje trochę dla świętego spokoju. Jak się komuś nie podoba estymata to z chęcią mu wytłumacze, że podał mi zerowe szczegóły i muszę brać kilka różnych opcji pod uwagę, zazwyczaj po zapytaniu o detale,
@cordianss oski here, jedyna estymacja jaka robie to da sie/nie da sie/za pol roku
zeby uwalic glupi pomysl biznesu na starcie, ze szkoda na to pieniedzy bo z gory wiem ze CR byloby zbyt skomplikowane na glupi problem (ktory zwykle nie istnieje). Z kim wy pracujecie xDˣᴰ Pewnie jakbym usluszalem ze na jakas glupote ktos potrzebuje 2 tygodnie to bym dopytal dlaczego bo moze zmienimy wspolnie wymagania zeby to ulatwic a efekt
Ja robię funkcjonalność, to ja robię estimate


@rzuf22: ale Scrum Master wie, że jak coś zajmie 5SP to wpiszesz 13SP żeby porobić taska 2 dni i 2 dni się obijać i zalogować 32h, albo poprawcowac 4 dni x 4h czyli 16h i zalogować 32h

Dlatego Scrum Master musi zaniżać twoje estymaty jako programisty, który leci w chooya. Programiści ustalą w Scrum Pokerze 13SP, Scrum Master wpisuje do jiry 8SP. Programiści ustalą
Programiści ustalą w Scrum Pokerze 13SP, Scrum Master wpisuje do jiry 8SP. Programiści ustalą 8SP, SM wpisuje 5SP itd.


@nad__czlowiek: to niech się później SM tłumaczy dlaczego zaniżył estymatę. A jak sam potrafi zrobić szybciej, proszę bardzo, kod jest jego.

A ty jako programista masz zapierniaczać pod presją, podpisywać sprint commitmenty by dostarczać za wszelką cene co 2-tygodniowy deadline, nawet biorąć darmowe nadgodziny!


@nad__czlowiek: xDD Jak ktoś nie ma żadnego