Wpis z mikrobloga

#sztucznainteligencja #chatgpt #ai #muzyka #tworzeniemuzyki

Uważacie że ai jest zagrożeniem dla twórców muzycznych? Powiem co ja myślę - nie dla osób dobrych w rzemiośle, artystów którzy faktycznie tworząc przenoszą w utwór kawałek swojej duszy / wizji - są takie piosenki ze po prostu słyszysz że artysta wie o czym śpiewa / pisze. Do tego potrzebna jest wirtuozeria, kreatywność na wysokim poziomie i empatia.

Natomiast jakieś proste utwory, melodie do podkładu reklamy czy czegoś podobnego - to ai ogarnie bez problemu.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reiden ale zobacz w która stronę to wszystko idzie. Skoro dzisiaj coś możemy mieć szybko, na teraz, na już to i jakość tego "dzieła" nie musi być wybitna.

Oczywiście będzie pewnie grono ludzi którzy będą patrzeć na te detale, ale czy z tego będzie można sensownie zarobić to ciężko powiedzieć. Duże wytwórnie będą mieć swoje generatory ai,.albo to one będą kształtować to czego mają ludzie słuchać.
Trochę słabo generalnie to wszystko
  • Odpowiedz
  • 1
@Volantie: Hmm no nie wiem, ja słucham muzyki dla emocji, mocno wczuwam się w klimat utworu, mało co mi leży + ważny jest też artysta, jego imidż, jaki jest, jakie wartości reprezentuje. To dla tego np lubię blink182, bo to grupa żartownisiów w snapbackach, z deskorolkami w łapach którzy jak nikt inny wprawiają mnie w doskonały nastrój i przypominają imprezy w liceum. Ciężko mi ocenić ale wydaje mi się, że
  • Odpowiedz
przyjdzie moment gdy "blind test" nie pozwoli na odróżnienie.


@Volantie @cohontes @Reiden: automaty perkusyjne są nie do odróżnienia w "blind teście" od wielu lat, a nie wyparły perkusistów.

Bo co będzie; jak nic nie będzie? Świat w którym nie wiesz już co jest prawdą
  • Odpowiedz
automaty perkusyjne są nie do odróżnienia w "blind teście" od wielu lat, a nie wyparły perkusistów.


@bzdr: bo zawsze będzie grupa ludzi, która będzie wolała zapłacić za to, że zrobił to człowiek. Ja będę wolał wybierać portfelem jeśli nie ma różnicy.
  • Odpowiedz
bo zawsze będzie grupa ludzi, która będzie wolała zapłacić za to, że zrobił to człowiek. Ja będę wolał wybierać portfelem jeśli nie ma różnicy.


@cohontes: i będziesz słuchał jak komputer śpiewa o miłości albo swoich przeżyciach?
  • Odpowiedz
@bzdr: @cohontes @Reiden
hmm może warto jednak dziś dyskusję rozpocząć od tego, że jak w ogóle dostać się na listy przebojów, albo zrobić tak, zeby radia grały twoją muzykę i żebyś miał fanów? No tutaj nawet nie o AI chodzi, ale zobaczcie ile powstało w ciągu ostatnich 10 lat programów w Polsce o śpiewaniu (the voice of kids, voice of poland, mam talent itp.) i naprawdę niektórzy mają super głos, fajnie słuchało się ich piosenki i co było dalej ? Czasem wydali jakiś kawałek, albo płytę, ale rynek tego nie kupił albo po prostu było coś zbyt słabo rozpromowane.
Dzisiaj nie jestem problemem nagrać jakąś płytę, bo masz ogromny dostęp do studia nagraniowego, ale co z tego skoro nie bedziesz usłyszany w mediach.
Weźmy taką Sanah, ona brała udział w the voice of poland chyba, ale chyba nikt sie nie odwrócił albo nie dostała się dalej, a dzisiaj robi ogromne koncerty. Czy jej talent jest lepszy od tych kilkuset osób które występowały w programach ? No można dyskutować.
Ale miała pewne możliwości oraz rodzinę, która pomogła jej zrobić pierwsze
  • Odpowiedz