Wpis z mikrobloga

#sztucznainteligencja #chatgpt #ai #muzyka #tworzeniemuzyki

Uważacie że ai jest zagrożeniem dla twórców muzycznych? Powiem co ja myślę - nie dla osób dobrych w rzemiośle, artystów którzy faktycznie tworząc przenoszą w utwór kawałek swojej duszy / wizji - są takie piosenki ze po prostu słyszysz że artysta wie o czym śpiewa / pisze. Do tego potrzebna jest wirtuozeria, kreatywność na wysokim poziomie i empatia.

Natomiast jakieś proste utwory, melodie do podkładu reklamy czy czegoś podobnego - to ai ogarnie bez problemu.
  • 8
  • Odpowiedz
@Reiden ale zobacz w która stronę to wszystko idzie. Skoro dzisiaj coś możemy mieć szybko, na teraz, na już to i jakość tego "dzieła" nie musi być wybitna.

Oczywiście będzie pewnie grono ludzi którzy będą patrzeć na te detale, ale czy z tego będzie można sensownie zarobić to ciężko powiedzieć. Duże wytwórnie będą mieć swoje generatory ai,.albo to one będą kształtować to czego mają ludzie słuchać.
Trochę słabo generalnie to wszystko widze
  • Odpowiedz
  • 1
@Volantie: Hmm no nie wiem, ja słucham muzyki dla emocji, mocno wczuwam się w klimat utworu, mało co mi leży + ważny jest też artysta, jego imidż, jaki jest, jakie wartości reprezentuje. To dla tego np lubię blink182, bo to grupa żartownisiów w snapbackach, z deskorolkami w łapach którzy jak nikt inny wprawiają mnie w doskonały nastrój i przypominają imprezy w liceum. Ciężko mi ocenić ale wydaje mi się, że aż
  • Odpowiedz
przyjdzie moment gdy "blind test" nie pozwoli na odróżnienie.


@Volantie @cohontes @Reiden: automaty perkusyjne są nie do odróżnienia w "blind teście" od wielu lat, a nie wyparły perkusistów.

Bo co będzie; jak nic nie będzie? Świat w którym nie wiesz już co jest prawdą a co nie.


Treści generowane będą wyraźnie oznaczane, do tego dojdą konkretne regulacje prawne.

Jednak ogółem to wizja AI mnie przytłacza. Wydaje mi się że to jest
  • Odpowiedz
automaty perkusyjne są nie do odróżnienia w "blind teście" od wielu lat, a nie wyparły perkusistów.


@bzdr: bo zawsze będzie grupa ludzi, która będzie wolała zapłacić za to, że zrobił to człowiek. Ja będę wolał wybierać portfelem jeśli nie ma różnicy.
  • Odpowiedz
bo zawsze będzie grupa ludzi, która będzie wolała zapłacić za to, że zrobił to człowiek. Ja będę wolał wybierać portfelem jeśli nie ma różnicy.


@cohontes: i będziesz słuchał jak komputer śpiewa o miłości albo swoich przeżyciach?
  • Odpowiedz
@bzdr: @cohontes @Reiden
hmm może warto jednak dziś dyskusję rozpocząć od tego, że jak w ogóle dostać się na listy przebojów, albo zrobić tak, zeby radia grały twoją muzykę i żebyś miał fanów? No tutaj nawet nie o AI chodzi, ale zobaczcie ile powstało w ciągu ostatnich 10 lat programów w Polsce o śpiewaniu (the voice of kids, voice of poland, mam talent itp.) i naprawdę niektórzy mają super głos, fajnie
  • Odpowiedz