Wpis z mikrobloga

Rybiara, akryl na płycie 30x40
Aparat w moim kiepskim telefonie wyostrzył wszelkie nierówności na desce i wygląda to zupełnie inaczej niż bym chciała.
Kupiłam sobie taką fajną teleskopową sztalugę w Lidlu.

Kupiłam sobie 9 płyt MDF (darmowa przesyłka allegro, bo cebula mocno), na których tak @gascoigne uwielbia malować. Walnęłam 4 warstwy gesso, wyrównałam to papierem ściernym tyle ile potrafiłam, choć jak się potem okazało - za słabo!
W moim przypadku różnica między tablicą malarską z płótnem (poprzednia praca z sową) a MDF jest taka, że na MDF gorzej się blenduje farba. Nad samym tłem spędziłam 3 dni, prawie rycząc z bezsilności, a w tym czasie zegarek co chwile informował mnie, że mam za wysokie tętno i przypominał o relaksie. Tworzenie powinno być relaksujące, co nie? CO NIE?

Tag: #ineveraart
#tworczoscwlasna #rysujzwykopem #malujzwykopem #malarstwo #akryl #sztuka #art #rysunek
Inevera - Rybiara, akryl na płycie 30x40
Aparat w moim kiepskim telefonie wyostrzył w...

źródło: rybiara

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Inevera uuu zjebke dostałem :D kurde co by tu

Może zapomniałem o tym śmiesznym szczególe, że to działa mi z olejem. :))) Patrz jak tu zblendowane, 1 warstwa gesso na surowej mdf.
Do akrylu może to zadziała z medium opóźniającym?

Nie zmienia to wszystko faktu, że praca piękna! :)))
gascoigne - @Inevera uuu zjebke dostałem :D kurde co by tu

Może zapomniałem o tym śm...

źródło: temp_file7053429694507392037

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@gascoigne: emocje mnie rozpierają, ale na zewnątrz stoicki spokój. Zresztą każda nowa praca wrzucona do sieci, to kolejne uzewnętrznianie się, które trochę nas ogołaca i pokazuje nie zawsze to co byśmy chcieli pokazać. Więcej w tym strachu niż przyjemności. Przynajmniej ja tak mam.
  • Odpowiedz
emocje mnie rozpierają, ale na zewnątrz stoicki spokój. Zresztą każda nowa praca wrzucona do sieci, to kolejne uzewnętrznianie się, które trochę nas ogołaca i pokazuje nie zawsze to co byśmy chcieli pokazać. Więcej w tym strachu niż przyjemności. Przynajmniej ja tak mam.


@Inevera: Polecam psychiatrę, albo chociaż psychoterapeutę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Do akrylu może to zadziała z medium opóźniającym?


@gascoigne: medium opóżniające to loteriada, schnie nadal szybko przy cienkich warstwach, przy grubych troche może minimalnie poprawiać ale nie na tyle, że sobie wrócisz za chwile i wygładzisz cały fragment, raz użyłem do zrobienia malutkiego obrazkai łatwiej po prostu warstwy budować
  • Odpowiedz
Polecam psychiatrę, albo chociaż psychoterapeutę


@srogi_grzyb: wydawanie i tak skromnych pieniędzy na niekompetentych ludzi, gdzie w najlepszym razie dostaniesz prochy które może pomogą ale dadzą dużo skutków ubocznych a i tak jest to ta dużo bardziej kompetentna opcja
  • Odpowiedz
@gascoigne: a dobra już pamiętam, dałem po porstu przezroczystą warstwe z medium i na to kładłem i to wtedy jakoś miło płyneło ale ciekawe jakie kwaitki po latach by todało
  • Odpowiedz
@Inevera: zajebisty obraz () sam od jakiegoś czasu uczę się paćkać akrylami, więc tak z ciekawości - jakiej firmy farb używasz?
  • Odpowiedz