Wpis z mikrobloga

Przez doradcę leasingowego sfinansuje niedługo zakup maszyny do firmy za ok. 1.2 mln. Czy tak plus minus mogę oszacować, ile z tego prowizji będzie miał doradca?

#leasing
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@OptiFinance: a tak szacunkowo da radę bez przekierowywania żadnych danych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu zwykła ciekawość, doradca od nieruchomości dostał chyba jakieś 6k brutto od 500k, a mam wrażenie że doradca leasingowy musi trochę więcej się znać, więc zastanawiam się, czy zarabiają więcej i czy mogę +/- założyć że dostanie analogicznie ok 12-15k brutto od tego

a no i jak będę zmieniał samochód, to
  • Odpowiedz
@justlogin generalnie ta branżą opiera się na prowizji handlowca/pośrednika. Ofertę mogłeś dostać od pracownika etatowego bezpośrednio (jakieś 5% szans) lub od pośrednika/dostawcy (jakieś 95% szans). Prowizje wahają się w granicach 2%. I jeszcze pytanie jaki to leasingodawcy. Niektórzy mają dolne marże na maszyny na poziomie 1%, inni na poziomie 3-4%. Im droższa transakcja tym procentowo niższa prowizja. Chociaż znam pośrednika co do porsche za 1,4mln przytulił 60k netto prowizji ( ͡
  • Odpowiedz
@OptiFinance @justlogin to ja się wypowiem jako pracownik, ostatnio do sprzętu za 1,2 mln zarobiłam 2000 zł, mega dobry klient, transakcja bez pośrednika, niska marża, natomiast są transakcje za powiedzmy 300-400k gdzie zarabiamy po 5k. Często nasze prowizje z transkacji są niższe niż pośredników czy brokerów :)
  • Odpowiedz
@OptiFinance jasne, to tylko jedna ze składowych zarobków przy transakcji, dochodzą jeszcze jakieś prowizje z ubezpieczeń, konkursy, dodatki za nowych klientów czy podstawa, ale takiej typowej prowizje z transakcji to mniej więcej tyle :)
  • Odpowiedz