Wpis z mikrobloga

Mam 3 lata expa w #programowanie na pełnym etacie UoP. Chce przejść na B2B i zależy mi na prawdziwie elastycznych godzinach pracy, czyli jak chce pracować o 1 w nocy to nie będzie problemu. Czy takie coś w ogóle istnieje i jest dostępne dla kogoś z moim expem?
#it #programista15k
  • 15
Czy takie coś w ogóle istnieje


@Danord: Teoretycznie na B2B w ogóle nie możesz mieć kierownika, ani określonego miejsca i czasu pracy, chyba że to jest akurat wymagane do danego projektu (konieczność pojechania do klienta). W praktyce janusze robią tak, że wobec ciebie obowiązki mają, jak na b2b, ale ty wobec nich, jak na uop, ale kłócić się zawsze możesz.
@Danord: Zależy od firmy. Teoretycznie na b2b możesz pracować kiedy chcesz, w praktyce może się zdarzyć, że klient będzie oczekiwał twojej dostępności w konkretnych godzinach, tak byś był dostępny też dla zespołu, zwłaszcza jak zespół jest w EU i ma tą samą strefę czasową. Przecież nikt kto pracuje w normalnych godzinach czyli 9-17 nie będzie wstawał o 1 w nocy żeby z tobą omówić taska czy coś bo akurat jesteś dostępny.
@Danord ale sam rozumiesz że czasami jak się pracuje w projekcie z innymi ludźmi to jednak ten kontakt jest potrzebny na zasadzie "tu i teraz", a najlepiej to mieć mając podobne godziny pracy. Inaczej to się troche może rozwalić work flow
W sumie racja, chodzi mi o to że np. rzadko będę dostępny gdy mój zespół zazwyczaj pracuję.


@Danord: No to w EU będzie ciężko. Dla firm z EU elastyczne godziny pracy znaczą, że przez jakąś część twojego czasu pracy będziesz dostępny w godzinach pracy całego zespołu.
@Danord: Tak, przecież zakładasz firmę, jesteś przedsiębiorcą, szukasz sobie sam klientów i pracujesz kiedy chcesz. No bo przecież b2b to nie jest wcale unikanie podatków i ściema, co nie? ;)
@Danord można się dogadać, że np 3h w ciągu dnia wszyscy są o tych samych godzinach dostępni. Reszta to czy robota zrobiona. U mnie 11-14 zazwyczaj wszyscy są i na takie godziny spotkania sobie ustawiamy, tak się w zespole umówiliśmy
@Danord: Istnieje, ale malo firm pozwala na prawdziwie elastyczne godziny (niezaleznie od typu wspolpracy). Nawet jesli, to zawsze masz pewne "core hours" w ktorych musisz byc dostepny chociazby po to, zeby sie dalo spotkania zespolu jakies zrobic.

Alternatywa to praca zdalna dla amerykanskiej firmy, ale przy trzech latach expa moze byc ciezko. No i wtedy bedziesz tez na pewno mial "core hours", ale poznym wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡