Wpis z mikrobloga

Zanim ktoś zarzuci mi anty ukraińskość napiszę, że moja babcia urodziła się na Ukrainie, którą mimo że jestem drugim pokoleniem urodzonym już w Polsce, emocjonalnie traktuję jako drugą ojczyznę. Napiszę więcej. Gdybym nie miał niepełnoletnich dzieci i parę latek mniej pojechałbym walczyć za Ukrainę, bo serce mi krwawi, gdy widzę co ruskie onucę robią z tą piękną krainą. Naprawdę, nie raz i nie dwa płakałem widząc obrazki stamtąd, tym bardziej że nie znam losów części swoich krewnych. Rozumiem, że nie można zmuszać nikogo do bycia bohaterem, jednak mam mieszane uczucia, gdy widzę młodych i pełni zdrowych Ukraińców, którzy zamiast bronić swojej ojczyzny, radośnie i beztrosko balują za pieniądze rodziców w Polsce.
--
Перш ніж хтось звинуватить мене в антиукраїнських настроях, хочу написати, що моя бабуся народилася в Україні, яку я, хоч і народився в Польщі в другому поколінні, емоційно сприймаю як свою другу батьківщину. Я буду продовжувати писати. Якби у мене не було неповнолітніх дітей і мені не залишилося жити на кілька років менше, я б пішла і боролася за Україну, тому що моє серце обливається кров'ю, коли я бачу, що росіяни роблять з цією прекрасною землею. Я дійсно плакала не раз і не два, коли бачила фотографії звідти, тим більше, що я не знаю долі деяких своїх родичів. Я розумію, що нікого не можна змусити бути героєм, але у мене змішані почуття, коли я бачу молодих і цілком здорових українців, які замість того, щоб захищати свою Батьківщину, грають в Польщі на гроші своїх батьків.

#polityka #ukraina
  • 10
@Anacron:
Dla przetrwania narodu bardziej wartościowy jest młody byczek rozpłodowy który uciekł niż bohater użyźniający czarnoziem. Polska martyrologia w szkołach wypaczyła logiczne myślenie w naszym społeczeństwie.