Wpis z mikrobloga

Witam, mirki chce kupić pada do Xboxa series x na olx, gościu twierdzi ze tydzień temu kupił w Mediaexpert ale zgubił paragon czy w takim wypadku będzie gwarancja na niego? Czy mogę jakoś sprawdzić ile jest gwarancji na pada albo kiedy kupił na stronie Microsoft? Mam nr seryjny na fotce pudełka

#xbox #xboxone #microsoft #pad #gry
  • 14
  • Odpowiedz
@Obywatel_Kondominium: @saviola7 @erebeuzet

Wpisałem nr seryjny z pudełka po padzie na stronie Microsoft ( przysłał mi na olx fotce w wiadomości) na dole screena widać date

Według tego co tam pisze pad ma gwarancję 2 lata do 24.09.2025 roku a więc został zarejestrony ok 24.09.2023. Jak to rozumieć? Taka rejestracja jest z automatu jak pad przyszedł do sklepu w którym kupił czy jak?
JasiekSmietana - @Obywatel_Kondominium: @saviola7 @erebeuzet 

Wpisałem nr seryjny z ...

źródło: 1000113150

Pobierz
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: Jeśli dobrze pamiętam, były osoby, które miały podobną sytuację. Tzn po zakupie konsoli i przypisaniu do konta, mieli już za sobą ileś miesięcy gwarancji. Oczywiście po kontakcie z obsługą klienta, robili im korekty, ale w takim wypadku nie wiem czy faktycznie już paragon nie byłby potrzebny, bo na podstawie czego by ustalali nową datę... Tak btw, jeżeli chodzi o pada, to mają rok gwarancji, więc nie wiem skąd dłuższy
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana ja bym poprosił jednak o zdjęcie pada pod klapka baterii jest nr seryjny. Tak ms z automatu dodaje wszystko do systemu z chyba 26-30 miesięczną gwarancją, a jak masz paragon z którego wynika że kupiłeś później to możesz go im przesłać i wydłużają gwarancję.
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana tak 2 lata, zauważ że nie ma daty od kiedy ona obowiązuje, ms po prostu jak wysyła towar od siebie to włącza gwarancję, a że oczywiście jak wjedzie na sklep to może tam poleżeć kilka miesięcy to oni dają dłuższą o kilka miesięcy, nie wiem o ile dokładnie. Ale miałem w rękach 6 Xboxów series x i s i 4 miały gwarancję na stronie ms dłuższą niż wynikało to z
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana każde urządzenie MS jest z automatu w systemie, ty tylko musisz go dodać żeby zobaczyć tą informację i żeby ewentualnie stworzyć zgłoszenie reklamacyjne. Nie musi poprzedni właściciel go usuwać.
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana : A cena mocno okazyjna?

Bo nawet jeśli był używany te 5 miesięcy to nie wyobrażam sobie zniszczyć pada w takim krótkim czasie.

No ale ludzie są różni w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz