Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na straszne zesranie się, że my rolnicy jesteśmy ruskimi onucami itd. wrzucanie tego pajaca który wczoraj z flagą ZSRR jechał, panasiuka czy jak mu tam na proteście, wpisów niektórych rolników uczestniczących w protestach na temat rosji itd.
Oczywiste jest że po 2014 roku, jak dostaliśmy embargo na owoce i warzywa do rosji, to wiekszość rolników chciała, żeby się dogadać i dalej wysyłać, bo był to ogromny rynek zbytu dla naszych owoców i warzyw, te wtedy niby sankcje, które nałożono na rosje większość krajów zachodu miała w dupie, dalej sprzedawali do rosji uzbrojenie, części do czołgów, samolotów, wszystko to co obejmowały sankcje, jeśli nie bezpośrednio do rosji, to przez kirgistan, kazachstan itd. ( ukraińcy tez po 2014 sprzedawali części do uzbrojenia ruskim, były o tym artykuły niejednokrotnie).
Część ludzi stwierdziła, że ruskim zależy na tym, żeby te protesty rolników w UE były, bo UE sie rozleci itd. gówno prawda. Ruskim może zależeć co najwyżej na skłóceniu obywateli UE z ukrainą. Zielony ład jest na ręke rosji!!!
Dlaczego? M.in. dlatego https://www.warzywa.pl/rynek/import-warzyw-z-rosji-w-2023-roku-zatrwazajaca-ilosc-cebuli-ogorkow-marchwi-i-nie-tylko/
Wszyscy mówią o oligarchach i holdingach rolnych na ukrainie, a zapominacie, że w rosji są miliony hektarów upraw wszystkiego. Po 2014 chcą się uniezależnić od importu żywności, głównie owoców i warzyw i obsadzają tysiące hektarów sadami, jagodnikami, stawiają szklarnie, tunele itd. Obecnie mamy praktycznie cały czas ogórki i pomidory z rosji w sklepach, a w druga strone co? EMBARGO na nasze produkty rolne...
Ja wiem, że tam ta produkcja rolna będzie słabo wydajna, narazie kiepskiej jakości, ale oni się uczą i z roku na rok będą mieli ją coraz lepszą. Dlatego im zależy na tym, żeby zielony ład był jak najbardziej radykalny i produkcja rolna w UE jak najbardziej spadła, bo oni zajmą to miejsce swoimi produktami.
Rozumiecie teraz #!$%@? rolników i ich stosunek do rosji? Wynika ona z tego, że my mamy tam zamknięty rynek zbytu, a oni do nas z roku na rok pchają coraz więcej swoich produktów rolnych, oczywiście bez kontroli, pryskanych czym chcą i kiedy chcą...
zapraszam do dyskusji, jak mi ktoś będzie pisał, że jestem ruską onucą to wyjeżdża na czarną liste, bo dyskutuje się na argumenty, a nie trolluje.
#rosja #ukraina #protest #rolnictwo #ogrodnictwo
  • 63
@siodemkaxx: Nie masz pojecia jak bardzo uzaleznieni sa ruscy od zachodnich nasion i technologii. Nie masz pojecia tez o ich kierunkach eksportowych.
Reszta Twojego tlumaczenia przypomina tlumaczenia taksowkarzy ze oni tylko czasem zawyzali stawki itd...
  • 0
@Niedobry oczywiście że są, byli też uzaleznieni od np. Drzewek z zachodu, teraz na fb jedna szkółka z rosji produkuje wiecej drzewek niz najwieksze szkolki w polsce i sprzedają je na eksport... tam są miliardy dolarów gotówki jaką latami zarabiali na przemycie, na ropie, gazie itd. Które inwestują w żywność...
Embarga na nasiona i technologie rolne nie ma, mogą kupować do woli
które nałożono na rosje większość krajów zachodu miała w dupie,,


@siodemkaxx: Polska do 2020 wrociła do poziomu eksportu do Rosji do tego co było przed aneksja Krymu gdzie Niemcy doszli do bodaj 60% czy 80%.
WIeksozsc państwnie sprzedawła do Rosji uzbrojenia po co te populizmy, że było odwrotnie.

Rozumiecie teraz #!$%@? rolników i ich stosunek do rosji? Wynika ona z tego, że my mamy tam zamknięty rynek zbytu, a oni do
@siodemkaxx: Oni jedynie co moga to obiecac kilka ton Afryce. Co zreszta pokazalo dokladnie gdzie sa.
Do tego w ciagu kilku miesiecy #!$%@? np. przemysl drobiarski.
Pierwsze co ucierpialo przez ich glupote.
Kolejne wewnetrzne decyzje tez nie pomagaja.
Sluchaj... Ja spedzilem zawodowo w Rosjii ponad dwa lata. I dobrze wiem gdzie jest ich przemysl i rolnictwo. Sa w czarnej dupie ale jeszcze troche sie beda rzucac.
  • 1
@Niedobry ja znam ludzi którzy tam im te biznesy rolne zakładali i doradzali, dlatego znam sytuacje, wiem że jest to na słabym poziomie i słabej jakosci, ale samo to, że 5 lat temu ogórków ruskich nie było, a teraz mamy je cały rok na giełdach i w sklepach o czymś świadczy...
1. Szło przez inne kraje ale do rosji


@siodemkaxx: No to nadal coś nie halo z tym co pisałeś, bo polskie komponenty tęz znajdywano w ru rakietach.

2. Transparent jednego #!$%@? nie znaczy o postulatach rolników


@siodemkaxx: Nie o jeden transparent chodzi, ale inne wypowiedz, życzenia wygranej Rosji, wysypywnie zboża uderzajace najbardziej w Poslke, prymitywna agresję itp.
Do tego niektorzy z liderów protestu sami kilak lat handlowali rosyjskim weglem argumentujac,
  • 0
@szurszur 1. No widzisz a polskie owoce i warzywa nie mogły..
2. Zboze już dawno powinno byc wysypywane skoro służby nie potrafią tego dopilnować. Lepper 25 lat temu sypał zboże w ramach protestu
Izdebski to pajac pisowski który nie siedzi tylko dlatego że sie przyczepił do pisu, ma swój zwiazek do ktorego należy on sam... nie warto brac wszystkich na poważnie bo te protesty nie mają liderów, kazdy organizuje dla siebie
1. No widzisz a polskie owoce i warzywa nie mogły..


@siodemkaxx: A z innych krajów UE mogly? Szły pokatnie jak nasze przez inne kraje.

2. Zboze już dawno powinno byc wysypywane skoro służby nie potrafią tego dopilnować.


@siodemkaxx: No to szkoda gadac skoro tak pomiatasz interesem Polski. Polska i kraje Zachodu grały narrajcą, ze Rosja niszczy zboze z UA - tymczasem popierasz dostarczanie nosnych obrazków, ktore uderzaja w Polske. Wysypywanie
A z innych krajów UE mogly? Szły pokatnie jak nasze przez inne kraje.


@szurszur: szły oficjalnie jak np. gruszki z krajów beneluksu, nasze szły w ilości kilku % tego co przed embargiem i zarabiali na nich białorusini swoimi opłatami i łapówkami...
No to szkoda gadac skoro tak pomiatasz interesem Polski. Polska i kraje Zachodu grały narrajcą, ze Rosja niszczy zboze z UA - tymczasem popierasz dostarczanie nosnych obrazków, ktore uderzaja w Polske


@szurszur: rosja niczego nie niszczy, w naszym interesie jest, żeby nam nikt nie #!$%@?ł gospodarki, bo to nie jest ŻADNA POMOC UKRAINIE... to zboże nie daje ani im wpływów do budżetu, ani podatków, ani niczego, zarabiają na nim oligarchowie i