Wpis z mikrobloga

Chce wynajac auto w Portugalii w 3 różnych miejscach po kolei. W każdym z miejsc pobierany jest depozyt z karty kredytowej na 5k PLN. Orientujecie się może po jakim czasie zwykle kaucja jest zwracana jak wszystko jest git? Bo trochę lipa sobie na karcie kredytowej zrobić 15k długu jak nie zwracają zbyt szybko.
#wakacje #podroze #portugalia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rocky_b:
Poczytaj ich przepisy bo np w Hiszpanii nie można wjeżdżać na drogi szutrowe (na takich nie obowiązuje ubezpieczenie) jak gps pokaże im że wjeżdżałes na takie to moga zamrozić kasę na dłużej żeby sprawdzić czy z autem wszystko ok.
  • Odpowiedz
@rocky_b mi zazwyczaj odblokowali w tydzień od zwrotu auta. Pamiętaj żeby znać pin do swojej karty kredytowej. Ja ostatnio chwilę się spociłem zanim sobie przypomniałem. Sprawdzałeś oferty na booking.com? Tam mi ostatnio najtaniej wychodziło - ubezpieczenie brałem od booking i na miejscu jak mi coś chcieli wcisnąć dodatkowo to odmawiałem.

@Nowa_Zielonka_ füll ubezpieczenie nie zwalnia z depozytu - to zabezpieczenie gdybyś oddał auto nie zatankowane, brudne w środku albo ukradł
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski sprawdzałem póki co na DiscoverCars i jest tak że załóżmy już jedno auto na całą podróż a nie trzy, czyli biorę na południu oddaje na północy Portugalii, koszt 1680zl do tego można dokupić full coverage które c--j wie co tak naprawdę obejmuje i wychodzi 500 zl. Kaucja w tym przypadku to 1300zl tylko niby. Są też takie opcje że 2k z tym niby OC i 5k kaucja. Są też takie
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski a jeśli z tym Full coverage jest tak jak mówisz to bez sensu płacić za to 500zl jeśli wystarczy oddać auto czyste i zatankowane. Bo jak porysujesz czy coś to i tak idzie z kaucji albo ci zajmą więcej na karcie kredytowej xd
  • Odpowiedz
@rocky_b to trzeba się wczytać co to jest. Full coverage może oznaczać, że nie masz żadnego udziału własnego w przypadku szkody. Ale nie musi tego oznaczać a może np. że pokrywa szkody w oponach i felgach i inne chuje muje co sobie tam wymyślą. Blokada na karcie nie musi się równać temu jaki jest twój udział. Ostatnio miałem blokowane tylko 200 euro ale w przypadku szkody odpowiadałem do 1200 euro więc
  • Odpowiedz